MUMO SALA KVIES Į PAŽINIMO KELIONĘ MUZIEJUOSE

Lapkričio 21-23 Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje 4-ojoje mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje MOKYKLA 2014 jau antrą kartą dalyvaujanti Lietuvos muziejų asociacija vėl kviečia lankytis nuotaikingoje ir kūrybingoje, rimtoje ir žaismingoje MuMo – muziejų edukacinėje saloje. „MuMo“ demonstruoja jungtį tarp muziejų ir mokyklos bei šifruojama – „Muziejus – Mokyklai“.

Šiemet mugėje dirbančių muziejų skaičius paaugo trečdaliu ir siekia tris dešimtis. Ir pati MuMo sala dvigubai padidėjo – prie pagrindinės – kūrybinių dirbtuvių salos – atsirado MuMo Super salelė. Kuo gi ji ypatinga? Joje vyks specialūs edukaciniai užsiėmimai, skirti moksleiviams su specialiaisiais poreikiais – regos ar klausos negalia, taip pat bus demonstruojama paroda, skirta taktiliniam pažinimui. Muziejininkai specialiųjų poreikių moksleivių ir juos lydinčių mokytojų laukia šeštadienį, lapkričio 22 dieną. Tądien MuMo Super saloje bus surengti penki specialieji užsiėmimai. Energetikos ir technikos muziejus pakvies į ekskursiją … be žodžių. Jos metu bus pristatyti video gidai gestų kalba. Gintaro muziejus (Lietuvos dailės muziejaus padalinys (toliau – LDM)) išmokys pojūčių pagalba pažinti gintarą, o Laikrodžių muziejus (LDM) supažindins turinčius regos negalią su senoviniais laikrodžiais. Lietuvos liaudies buities muziejus mokys pirštukais rasti skirtumus tarp įvairių etnografinių sodybų, o Raseinių krašto istorijos muziejus regos negalės vaikams perteiks šešias lietuvių literatūros klasiko Simono Stanevičiaus pasakas.

Penktadienį, lapkričio 21 dieną, MuMo Super saloje vyksiančioje „Idėjų mugėje“ bus pristatomi geriausi Lietuvos muziejų edukaciniai užsiėmimai. Trys geriausius užsiėmimus sukūrę muziejai bus apdovanoti žalvarine „Bitės“ figūrėle. „Idėjų mugėje“ matysime visą edukacinių užsiėmimų formų įvairovę – nuo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus legendinės klaipėdietiškos virtuvės iki Panevėžio kraštotyros muziejaus pasaulio vabzdžių kolekcijos ir jų edukacinių programų pristatymo.

Panevėžio kraštotyros muziejus „Idėjų mugėje“ dalyvauja jau ne pirmą kartą. Šiemet jis varžosi dėl geriausios edukacinės programos titulo ir geriausio edukatoriaus vardo. Pristatoma edukacinė programa „Drugelio kelionė po pasaulį“ yra išskirtinė: jos akcentas – muziejuje saugoma V. Straševičiaus (1885–1968) surinkta kolekcija, kurioje net 6500 vienetų eksponatų ir 1290 rūšių. Šis rinkinys – viena didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio drugių, vabalų ir plėviasparnių kolekcijų Lietuvoje, o joje eksponuojamos ir išnykusios, ir labai retos rūšys. Programa skirta ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams ir pradinių klasių mokiniams. Jie yra supažindinami su drugių biologija (fizine struktūra, gyvenimo sąlygomis ir ypatumais, migracija), ekspozicijoje – su pačiais įdomiausiais drugiais. Mokymo(si) priemonės: mikroskopas, specialus stalas su padidinamaisiais stiklais, sinchronizuota paros apšvietimo ir gamtos paros garsų simuliacija. Programos metu mažiausieji mokosi piešti drugelį, gavę korteles, dėlioja drugelio gyvenimo ciklą. Pradinių klasių mokiniai lanksto drugelį ir iš gamtinių medžiagų gamina vabzdį. Edukacinės programos „Drugelio kelionė po pasaulį“ tikslas – vykdyti gamtamokslinį švietimą, tačiau spalvingi, įvairių formų ir dydžių drugiai yra ir puikus vaikų  estetinio lavinimo objektas, padedantis atskleisti tikrąjį gamtos grožį ir skatinantis jį saugoti ir mylėti.

Mumo salos kūrybinėse dirbtuvėse – ir mažų, ir didelių mugės lankytojų visas tris dienas laukia nepamirštama kelionė per beveik tris dešimtis  muziejų. Teorijų čia nebus dėstoma jokių. Viskas bus išbandoma, patiriama, sukuriama. Tokiais principais ir vadovaujasi, rengdami savo programas, Lietuvos muziejai. Čia mokysimės išradingai pažinti mus supanti pasaulį, jo reiškinius, istoriją, meną, gamtą, kalbą, etnografiją, techniką, literatūrą bei muziką ir nenuobodžiai. O svarbiausia – visi išeis su dovanomis, nes kiekvieno muziejaus kūrybinėse dirbtuvėse susikurs ką nors savo rankomis.

 
Nika Puteikienė,
LMA veiklų parodoje Mokykla 2014 koordinatorė,
Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel.: +370 46 490751, +370 671 55567
 
Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis:
Nideta Jarockienė, LMA Švietimo sekcijos vadovė, tel. +370 670 76308 arba el. p. nideta@delfi.lt
Lolita Valužienė, LMA atsakingoji sekretorė,  tel.: +370 5 2790918, 8-684-23404 arba el. p. muzasoc@gmail.com