Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Aplinkos ministerijoje darbą pradeda viceministrė M. Juodvalkė

2023/02/27


Aplinkos ministerijos (AM) vadovų komandą pirmadienį papildė viceministrė Monika Juodvalkė. Ji kuruos valstybinės žemės valdymo ir naudojimo klausimus.

„Monika Juodvalkė yra ilgametė Aplinkos ministerijos darbuotoja, sukaupusi patirties statybos procesų, miestų plėtros, architektūros klausimuose, atstovavusi Lietuvos interesams Europos struktūrose. Jos įvairiapusė patirtis viešajame sektoriuje padės užtikrinti sklandų ir skaidrų Nacionalinės žemės tarnybos pertvarkos procesą“, – pabrėžė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Aplinkos ministerijai šiemet nuo sausio perėmus politikos formavimą žemės tvarkymo srityje, vienas iš prioritetų yra žemės naudojimo politikos formavimo, įgyvendinimo ir kontrolės pertvarka. Pagrindinis iššūkis man yra užtikrinti sklandų šio pokyčio įgyvendinimą, koordinuojant pertvarkai įgyvendinti reikalingų teisės aktų projektų parengimą ir priėmimą“, – pradėdama darbą naujoje pozicijoje sako M. Juodvalkė.

Monika Juodvalkė darbą ministerijoje pradėjo kaip vyriausioji specialistė Teisės departamente. Vėliau ji ėjo atašė pareigas ir rūpinosi klimato kaitos, statybos proceso standartizavimo, miestų plėtros ir architektūros klausimais. Aplinkos apsaugos departamente M. Juodvalkė vadovavo Teisės ir žmogiškųjų išteklių skyriui. Grįžusi į ministeriją, M. Juodvalkė dirbo vyr. patarėja Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupėje, vadovavo Žemės ir teritorijų planavimo politikos grupei.

Naujoji aplinkos viceministrė taip pat dirbs su teritorijų planavimo, savivaldybių infrastruktūros plėtros klausimais, kuruos geodezijos, kartografijos, erdvinių duomenų rinkinių tvarkymo ir Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūros plėtojimo sritis.

 

AM informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...