Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Europos Komisija išmokėjo Ukrainai dar 1,9 mlrd. eurų išankstinio finansavimo lėšų

2024/06/29


Europos Komisija išmokėjo beveik 1,9 mlrd. eurų išankstinio finansavimo lėšų pagal Ukrainos priemonę. Įskaičius šią sumą visa Europos Sąjungos Ukrainai jau pervesta parama nuo kovo mėn., kai sukurta priemonė, siekia 7,9 mlrd. eurų.

Naujuoju finansavimu bus remiamas Ukrainos makrofinansinis stabilumas, nes juo įgyvendinamos esminės ilgalaikės struktūrinės reformos pagal Ukrainos planą – ketverių metų Ukrainos reformų ir augimo planą, kurį teigiamai įvertino Europos Komisija ir ES Taryba.

Šis išankstinis finansavimas – tai išankstinis 7 proc. paramos paskolos, kurią Ukraina gali gauti pagal Ukrainos priemonę, skirtą jos plano įgyvendinimui remti, išmokėjimas. Plane nustatytos reformos ir investicijos, skirtos skatinti tvarų ekonomikos augimą ir pritraukti investicijų, taip padidinant šalies augimo potencialą vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu.

Nuo šiol pagal Ukrainos priemonę bus vykdomi ketvirtiniai mokėjimai, jei Ukraina laikysis iš anksto sutartų reikalavimų; taip bus užtikrinta reguliari ir nuspėjama finansinė parama Ukrainai.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Šią savaitę žengėme istorinį žingsnį – oficialiai pradėjome stojimo derybas su Ukraina. Vakar pagal Ukrainos priemonę išmokėjome dar 1,9 mlrd. eurų, taigi šiuo metu jau išmokėta beveik 8 mlrd. eurų suma. Nuo šiol bus atliekami reguliarūs mokėjimai kas ketvirtį. ES yra pasiryžusi toliau padėti Ukrainai tęsti savo valstybės veiklą, šiai kovojant už savo laisvę ir vykdant reformas dėl narystės ES. Europos Komisija padės jums kiekviename žingsnyje.“

2024–2027 m. pagal ES vykdomą Ukrainos priemonę Ukrainai bus suteikta iki 50 mlrd. eurų dotacijų ir paskolų, skirtų paremti Ukrainos pastangas išlaikyti makrofinansinį stabilumą, skatinti ekonomikos atsigavimą trumpuoju laikotarpiu, taip pat atkurti ir modernizuoti šalį, kartu įgyvendinant pagrindines reformas dėl narystės ES. Pagal Ukrainos priemonę bus remiamas perėjimas prie žaliosios, skaitmeninės ir įtraukios ekonomikos, kuri palaipsniui derinama su ES taisyklėmis ir standartais.

 

EK atstovybės Lietuvoje informacija

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas