Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +12,0 °C Rūkas
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Istorinės žemės ūkio technikos šventė

2023/08/08


Lenkijos senų traktorių ir žemės ūkio mašinų mėgėjai ruošiasi tradiciniam unikaliam kolekcininkų sambūriui. Technikos paveldo puoselėtojai šiemet rugpjūtį rengia jau 21-ąjį festivalį.

Rugpjūčio 19–20 d. Vilkovicų kaime (Lipno, Didžiosios Lenkijos vaivadija), pasak organizatorių, bus pristatyta beveik 400 istorinių žemės ūkio mašinų, iš jų 300 traktorių. Technika bus ne tik eksponuojama, bet ir demonstruojamos jų galimybės. Vyks senų traktorių ralis, arimo varžytuvės, bus išmėginamos senovinės javų kuliamosios ir kt. Išskirtiniai eksponatai bus apdovanojami, specialų Metų kolekcininko prizą yra įsteigęs žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras.

Festivalį organizuoja 20-ąsias veiklos metines minintis Senų traktorių ir žemės ūkio technikos entuziastų klubas „Traktor i Maszyna" kartu su partneriais Lipno savivaldybe, projektą finansiškai remia vaivadija.

Organizatoriai tvirtina, kad tarptautinis senų traktorių ir žemės ūkio mašinų festivalis yra didžiausias istorinės žemės ūkio mašinų kolekcininkų bei mėgėjų susibūrimas Lenkijoje bei Vidurio ir Rytų Europoje.

Festivalis yra skiriamas kolekcininkui Jerzy Samelczakui. Būtent jo iniciatyva 2002 m. buvo surengtas pirmasis senų traktorių ralis. Tuomet keli kolekcininkai pristatė 20 istorinių traktorių ir žemės ūkio mašinų. Iniciatoriui netikėtai mirus, siekiant renginio tęstinumo buvo įkurta asociacija Senų traktorių ir žemės ūkio mašinų mėgėjų klubas, kuriam vadovauja Jerzy Samelczako sūnus Rafalas.

2014 m. festivalyje buvo jau 135 dalyviai, jie pristatė 170 senų traktorių ir apie 60 žemės ūkio mašinų, o parodą pamatė apie 25 tūkst. lankytojų.

 

ŪP portalo informacija

Senų traktorių ir žemės ūkio technikos entuziastų klubo „Traktor i Maszyna" nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/03

Pagerbiant genijaus atminimą keliama idėja Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą svarstoma Senąją Varėną pervadinti Čiurlionio Varėna.
2023/12/03

Šiltnamių rinkai žadama šviesi ateitis, bet technologijos pasirinkimas – jau galvosūkis

Ūkininkavimas versliniuose šiltnamiuose daugelyje šalių atneša milijonines pajamas. Ekspertų prognozėmis, toks daržovių ir uogų auginimo būdas ateityje tik augs, todėl tiek valstybiniu, tiek verslo lygiu daug investuojama į na...
2023/12/03

Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai

Stichinė nelaimė miškuose, sukelta žievėgraužio tipografo, vaizdingai dar vadinama ruduoju gaisru, rudąja stichija. Ji pražudė jau apie 3500 ha medynų. Rudajai stichijai vis tiek, tai saugomos teritorijos ar ūkiniai miškai.
2023/12/03

Duokite psichikos ligoniams advokatą!

„Tai itin sudėtinga tema. Kiekvienu atveju tenka individualiai spręsti mįslę, kaip laviruoti“, – įsitikinęs Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius, kalbėdamas, kaip padėti namuose prižiūrim...
2023/12/03

Galima veikti inovatyviai ir efektyviai, vienas sprendimų – sėtiniai žolynai

Esamoje geopolitinėje situacijoje sunkiai prognozuojamos grūdų supirkimo kainos, augantys energetikos kaštai, dažnėjantys ekstremalūs gamtos reiškiniai, griežtinami aplinkosaugos reikalavimai – šiandienos realijos, skati...
2023/12/03

Kada reikalingas augalo pasas?

Augalo pasas yra reikalingas tiekiant rinkai savo užaugintą augalinę produkciją mažmenine prekyba užsiimantiems ūkio subjektams, taip pat savo užaugintą augalinę produkciją tiekiant rinkai galutiniam vartotojui.
2023/12/03

Seime priregistruota naujų pasiūlymų 2024-ųjų biudžetui už milijardą eurų

Praėjus daugiau nei savaitei po to, kai Seimas antrą kartą apsvarstė kitų metų biudžeto projektą, parlamentarai vėl pateikė šūsnį siūlymų papildomai finansuoti kai kurias sritis.
2023/12/03

Kraujažolinio grublio pokštai – atsitiktinumas ar klimato kaitos pasekmė?

Pastaraisiais metais vis dažniau pavasarines daržoves atakuojantys juodi, kuproti „kirminai“ verčia nerimauti daržininkus, ypač tuos, kurie daržoves augina mažuose sklypuose ir nenaudodami insekticidų. Tai kraujažolinio grublio (Galeru...
2023/12/03

Priminimas poledinės žūklės mėgėjams: nerizikuokite

Atšalus orams ir žvejams jau ruošiantis žvejoti ant užšalusių vandens tvenkinių, aplinkosaugininkai primena, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žvejojant ant ledo turėti smaigus...