Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Žemės ūkio ministerija

 

Jubiliejinė paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2023“: galime didžiuotis savo produktais

2023/10/06


Kauno „Žalgirio“ arenoje jau 15-ąjį kartą šurmuliuoja paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2023“, skatinanti lietuviškų produktų vartojimą ir mūsų gamintojų bei kūrėjų palaikymą.  

Lietuvos ekonomiką augina daug inovatyvių verslų. Kasmet renginys stebina maisto produktų ir gėrimų, kosmetikos ir buitinės chemijos, aprangos ir aksesuarų įvairove. Šių metų parodoje – net 255 Lietuvos gamintojai ir prekių ženklai, tarp jų – naujai rinkoje debiutuojantys ir jau dešimtmečius dirbantys bei vartotojų pripažinimo sulaukę mūsų šalies gamintojai. Pagrindinis parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2023“ išskirtinumas yra tas, kad čia lankytojai gali rasti tik Lietuvoje pagamintus produktus ir gaminius.

Gražia rudens tradicija jau spėjusi tapti paroda kasmet sutraukia dešimtis tūkstančių lankytojų, norinčių atrasti įdomiausius lietuviškus gaminius bei paslaugas. Gamintojai pastebi, kad vartotojai maisto produktus renkasi vis atidžiau, dažniau ieško sveikatai palankaus maisto.

„Džiaugiuosi, kad ši paroda į vieną erdvę sukviečia gamintojus ir vartotojus, prioritetą teikiančius lietuviškoms prekėms. Smagu matyti daug jaunų žmonių ir jau patyrusių rinkos dalyvių, stebinančių naujais produktais. Linkiu visiems jums rasti savo vartotoją“, – parodos atidaryme kalbėjo žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas.

Apdovanoti geriausieji

Parodos „Rinkis prekę lietuvišką“ išskirtinumas ir ilgametė tradicija – geriausių parodoje pristatomų gaminių konkursas. Aukso medaliais, kaip ir kasmet, apdovanoti geriausi maisto, gėrimų, aprangos, kosmetikos, buitinės chemijos, sprendimų būstui kūrėjai ir gamintojai iš visos Lietuvos. Aukso medalis – tai ne tik unikalus produkto įvertinimas Lietuvos rinkoje, bet ir įrodymas vartotojams, kad produktas atitinka aukščiausius standartus: gaminamas naudojant aukščiausios kokybės ingredientus, taikant moderniausias gamybos technologijas, sukūrus išskirtinį produkto dizainą.

Šiais metais dėl geriausiųjų vardo ir parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2023“ aukso medalio 6-iose kategorijose varžėsi net 113 unikalių Lietuvoje sukurtų gaminių. Šis geriausių gaminių konkursas padeda kūrėjams ar gaminiams būti pastebėtiems rinkoje ir sulaukti pripažinimo.

Mūsų šalis maža, bet savo produkcija, ypač maisto produktais, galime didžiuotis. Maisto pramonės konkurso ekspertų komisija aukso medaliais įvertino šiuos maisto ir gėrimų kategorijos produktus:

B OSTVALDS FABRICA

Sūris DILGĖLĖ

UAB MIGLŪNAS

Šaltai rūkyta kryžinė. Tautinis paveldas

UAB BRAVISIMA

Elnienos pjausniai su kadagio uogų padažu

UAB VISKIO JŪRA (PAKRUOJO DVARO SPIRITO VARYKLA)

SENO KRIENO trauktinė

UAB KSEDA

Ekologiškas fermentuotas avižų gėrimas su obuoliais ir šaltalankiais

UAB KSEDA

Ekologiškas fermentuotas avižų gėrimas su obuoliais ir moliūgais

ČYGO-KALKIO TŪB RINKUŠKIAI

Alaus actas

ČYGO-KALKIO TŪB RINKUŠKIAI

Alaus karamelė

ŪKININKAS VIGANTAS ŠLĖVĖ

Vaisių juostelės

ŪKININKĖ TOMA DUDERIENĖ

Rauginti burokėliai

ŪKININKĖ TOMA DUDERIENĖ

Raugintos morkos

UAB DANVITA

Duonelės su burokėliais

UAB ALDIGUS

Taler traškučiai su vytinta jautiena

RAMŪNAS KATINAS

Šalto spaudimo lazdyno riešutų aliejus

MB MAŽI MAMUTAI

Medaus, garstyčių, IPA padažas

MB MAŽI MAMUTAI

Šaltalankių padažas

UAB FARMERS CIRCLE

Burokėlių kečupas

ANA GRIŠKEVIČIENĖ

Rankų darbo meduoliai KLASIKINIAI

DAIVA KVEDARAITĖ

Šaltalankių uogienė 68

MB MAŽI MAMUTAI

Karamelizuoti svogūnai, vynas , kriaušė

MB MAŽI MAMUTAI

Sūdyta karamelė

UAB PRIESKONIŲ AMBASADA

Pavasario-gegužės ir vasaros pradžios-birželio dvispalvis medus

Dalintis
Verslas