Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Lenkiją krečia paramos lėšų grobstymo skandalas

2023/09/03


Lenkijos teisėsaugininkai demaskavo paramos lėšas grobsčiusią nusikalstamą grupuotę. Byloje jau 42 įtariamieji. Penki iš jų buvo sulaikyti praėjusią savaitę. Jų neteisėtai pasisavinta subsidijų suma siekia iki 23 mln. zlotų (per 5 mln. eurų).

Bylos aplinkybes tiria Policijos centrinio tyrimų biuro (CBŚP) Varšuvos valdybos pareigūnai ir Varšuvos regioninės prokuratūros prokurorai. Pasak tyrimo išvadų, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai per Žemės ūkio restruktūrizavimo ir modernizavimo agentūrą (ARMA) neteisėta pasisavino subsidijas iš Lenkijos bei Europos Sąjungos biudžeto.

Pagal sukčiavimo schemą, ARMA pateikiamuose dokumentuose buvo nurodomos klaidingos (padidintos) išlaidos, patirtos įgyvendinant investicinius projektus.

Antradienį CBŚP policijos pareigūnai Mazovijoje ir Švento Kryžiaus vaivadijų provincijose surengė operaciją, kurios metu buvo sulaikyti 5 asmenys. Trims iš jų prokuroras pateikė kaltinimus dėl dalyvavimo organizuotoje nusikalstamoje grupuotėje, taip pat sukčiavimo, susijusio su didelės vertės turtu. Kiti du asmenys kaltinami bendrininkavimu ir bendrininkavimu sukčiaujant. Apskaičiuota neteisėtai pasisavinta lėšų suma siekia iki 23 mln. PLN.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 8 metų bei turto ir nusikalstamu būdu įgytų pajamų ar jų ekvivalento konfiskavimas. Sulaikytiesiems priklausančio turto bendra vertė viršija 34,6 mln. PLN, įskaitant bendrovės akcijas ir nekilnojamąjį turtą: namus, butus, ūkio objektus ir žemės ūkio paskirties žemės sklypus.

Iki šiol kaltinimai pateikti iš viso 42 asmenims. Tyrimas tęsiamas.

 

Pagal CBŚP

Dalintis
Politika