Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Maisto kainos kilo ir rajono gyventojus aptarnaujančioje parduotuvėje ant ratų

2023/01/14


Po didžiųjų metų švenčių į Panevėžio rajono kaimus, gyvenvietes ir miestelius vėl sugrįžta autoparduotuvė, kurioje galima įsigyti šviežios lietuviškos kiaulienos ir dar šiltų, ką tik iš krosnies ištrauktų bandelių. Parduotuvės savininkas panevėžietis Rolandas Elertas apgailestauja, kad ir jam teko kelti kai kurios produkcijos kainas.

Startuoja su liūdnomis žiniomis

„Kainos kilo kaip ir visur. Turime mėsos išpjaustymo cechą, esame priklausomi ne tik nuo skerdienos kainos, brango kuras ir elektra. Paskutinį kartą kainos kilo rugsėjį, kai už elektrą vietoj 200 eurų atėjo 1200 eurų sąskaita. Vėliau kilo ir pačios skerdienos kaina. Neturėjome kito pasirinkimo, kainas teko kelti. Imant bendrą vidurkį kainos kilo apie 10 procentų“, – teigė parduotuvės savininkas R. Elertas.

Anot verslininko, gyventojų reakcijos į pakilusias kainas labai nemalonios, juolab kad pagrindiniai autoparduotuvės klientai senyvi, pensinio amžiaus žmonės.

„Gruodį, ypač prieš šventes, nenorėjome liūdinti žmonių, kainų nekėlėme ir, kaip sakoma, dirbome „ant savų“. Suprantame, kad buvo šventės, visiems visko reikėjo ir žmonės pirko tikrai daug, bet dabar nebegalime taip dirbti. Antradienį po pertraukos vėl pradėjome važiuoti, neslepiu – tikrai su nerimu ir liūdnesnėmis kainomis pirkėjams“, – kalbėjo R. Elertas.

Autoparduotuvės savininkas panevėžietis R. Elertas sako, kad paskutinį kartą vežamų produktų kainos kilo rugsėjį. Dėl elektros, kuro ir pabrangusios skerdienos kainas vėl teko kelti ir parduotuvėje ant ratų.

Pildo gyventojų norus

Kaip ir anksčiau, autoparduotuvė po Panevėžio ir kitų rajonų gyvenvietes važinės penkias dienas per savaitę, nuo antradienio iki šeštadienio. Autoparduotuvė važiuoja link Ukmergės, Kėdainių, Biržų, Rokiškio. Panevėžio rajone pagal sudarytą grafiką aplanko Ramygalos, Raguvos, Upytės, Krekenavos ir kitus kaimus bei gyvenvietes. Autoparduotuvė į gyvenvietę užsuka kartą per savaitę. Tiesa, jau kurį laiką po kaimus kursuoja nebe vienas, o du autobusai. Antrasis prisijungė praėjusių metų gegužę. Per vieną dieną autoparduotuvė aplanko apie dešimt gyvenviečių.

Autoparduotuvės savininkas Rolandas pasakojo, kad verslą pradėjo nuo 2020 metų vasaros. Anksčiau autoparduotuvėje buvo galima nusipirkti įvairių ir būtiniausių produktų, tačiau po metų važinėjimo atkampiose vietovėse gyvenantys žmonės padiktavo, ko iš teisų jiems reikia.

„Veždavau viską: varškę, sviestą, žuvį, pieną, cukrų, miltus, fasuotus, šaldytus produktus, bet žmonių paklausa buvo kitokia. Sviestą ar aliejų jie gali nusipirkti miestelio parduotuvėje, bet geros šviežios mėsos ten nėra. Žmonės patys laikui bėgant pasakė ko nori ir jų norus mes pildom“, – sakė R. Elertas.

Netrukus verslininkas atsidarė mėsos išpjaustymo cechą. Iš Lietuvos ūkininkų superka skerdieną, ryte ją išpjausto, o po pietų jau pristato gyventojams. Be to, įmonės darbuotojai gamina šviežias dešreles, naminę, rūkytą dešrą, vasarą marinuoja šašlyką.

„Dalį produktų išvežam į rūkyklą, ten išrūko ir iš karto vežame į kaimus. Stengiamės, kad viskas būtų šviežia, kokybiška ir skanu“, – sakė R. Elertas.

Mėsa pigesnė nei bandelės

Anot autoparduotuvės savininko, šalia žalios mėsos ir jos gaminių parduotuvėje ant ratų prekiaujama ir šviežiais konditerijos gaminiais – bandelėmis, namine, formine duona, kurias verslininkas atveža tiesiai iš kepyklėlės. R. Elertas pastebi, kad bandelėms pinigų ne visada užtenka, gyventojai renkasi ir pigesnę žalią mėsą.

„Žmonės dažniau perka pigesnę mėsą, retai kas renkasi sprandinę, nes tiesiog – brangesnės neįperka. Močiutės visada žiūri, kas pigiau. Pavyzdžiui, maltos mėsos kilogramas kainuoja perpus pigiau nei bandelės, todėl jos daugiau perka maltą mėsą. Vienai močiutei maltos mėsos kilogramo sočiai užtenka savaitei“, – sakė R. Elertas.

Kaip išgyventi

Verslininkas pasakojo, kad važinėdamas su maisto produktais jis užsuka ir pas klientus į kiemą, nes ne visi gali pasiekti parduotuvę ant ratų.

„Žmonės žino mūsų grafiką ir visada laukia atvykstančių. Kas gali atvažiuoja su automobiliais net ir iš kitų gyvenviečių, o tie, kurie negali, paprašyti atvažiuojame į namus. Daug bendraujame su žmonėmis, visus išklausom, girdim jų istorijas, džiaugsmus, liūdesius“, – kalbėjo verslininkas.

Paklaustas, kokiomis nuotaikomis dabar gyvena kaimo žmonės, R. Elertas sako: „Aktualiausia tema – kaip išgyventi. Apie karą čia žmonės nekalba, jiems svarbiausias klausimas, kada nustos kilti kainos. Močiutės ir seneliai visą dieną klausosi žinių, o ten vien negatyvini informacija, vien žmonių gąsdinimas, ir jie realiai bijo: elektros, šildymo įkainių, jie nebesuduria galo su galu. Ir mūsų klausia, ar nekelsime kainų. Stengiamės iš paskutiniųjų, kiek tik galime, laikome kiek mažesnes kainas nei miesto turguje. Čia žmonės gyvena su nerimu ir nežinodami, kas bus rytoj.“

 

JP.lt

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...