Ashburn +5,9 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 3 Lap 2024
Ashburn +5,9 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 3 Lap 2024

Nauji „Valtros“ modeliai – tiksliajai žemdirbystei

2021/04/15


„Valtra“ traktorius žemdirbiai vertina už patikimumą.

Naujoji Europos Sąjungos (ES) šalių agrarinė politika orientuojama į gamtos tausojimą ir žemės ūkio gamybos skaitmenizavimą. Tarptautinį pripažinimą pelniusi Suomijos įmonė „Valtra“, priklausanti pasaulinei korporacijai AGCO, vienijančiai pripažintus prekių ženklus „Challenger“, „Fendt“, „GSI“, „Massey Ferguson“ ir „Valtra“, šiemet mininti įkūrimo 70 metų jubiliejų, savo kuriamus ir gaminamus traktorius orientuoja į tiksliosios žemdirbystės ir išmaniosios ūkių valdymo sistemos darbus.

Kaip nuotolinėje konferencijoje kalbėjo įmonės „Valtra“ direktorius Jaris Rautjarvis, suomių traktoriai „Valtra“ dirba ir Šiaurės ašigalio, ir Pietų Amerikos laukų sąlygomis. Pasaulyje jie vertinami už skandinavišką patvarumą, šiaurietišką ištvermingumą ir šiuolaikišką universalumą. Pasak J. Rautjarvio, prieš 70 metų sukurti dyzeliniai traktoriai, tuomet vadinti „Valmet“, kai kur Suomijos ūkiuose dirba iki šiol. Nuo 1970 m. veikia „Valtros“ traktorių gamykla Brazilijoje, nuo 1982 m. įgyvendinta partnerystė su žinoma skandinavų kompanija „Volvo“, nuo 1990 m. įsilieta į tarptautinę žemės ūkio technikos ir įrangos kūrėjų, gamintojų ir platintojų korporaciją AGCO, nuo 2005 m. prasidėjo sparti variklių modernizavimo era. Šiandien daugelio modelių ir modifikacijų įmonės „Valtra“ traktoriai dirba ūkių fermose, miškuose, keliuose, oro uostuose.

Uždaviniai ir sprendimai

„Ūkininkas kelia uždavinius, „Valtra“ siūlo sprendimus“, – gamyklos misiją pristatė kompanijos „Valtra“ pardavimo ir rinkodaros viceprezidentas Mikas Lehikoinenas. Jo teigimu, šiandien 50 proc. traktorių gaminami pritaikyti tiksliajai žemdirbystei ir pagal išmaniąsias technologijas pasirinkusių užsakovų poreikius.

Praėjusiais metais įmonė „Valtra“ pradėjo gaminti penktosios kartos G serijos, šių metų pradžioje – A serijos traktorius, o jubiliejaus proga – naujos kartos N ir T serijų traktorius, skirtus tiksliosios žemdirbystės sistemai. Pirmoji serija turi keturis modelius: N135 (135 AG), N155E (155 AG), N155 (155 AG), N175 (165 AG). Antroji T serija – aštuonis modelius: T145 (155 AG), T155 (165 AG), T175E (175 AG), T195 (195 AG), T215 (215 AG), T235 (235 AG), T255 (235 AG).

Pasak M. Lehikoineno, penktosios kartos traktoriai ne tik puikiai atrodo, bet ir išsiskiria paprasta eksploatacija, daugybe naujų intelektualių funkcijų, taip pat įspūdingu komfortu. Visa tai įgyvendinta įvertinus įmonės „Valtra“ klientų atsiliepimus ir pasiūlymus, taip pat gamybą grindžiant ketvirtosios kartos traktorių apdovanojimais tarptautinėse žemės ūkio technikos parodose.

Patirtims užtikrinti kompanija siūlo trijų elementų technologijas ir produktus, kuriuos vienija orientacija į klientų poreikius. Vienas jų – daugybę tarptautinių apdovanojimų pelnęs išmanusis porankis „SmartTouch“, kuris labai daug prisidėjo prie ketvirtosios kartos traktorių populiarumo. Pasak M. Lehikoineno, funkcionalų ir paprastą naudoti porankį iš pradžių rinkosi tik 3 proc., dabar – maždaug pusė klientų, ši tendencija vis auga.

Antras dalykas, padedantis užtikrinti geriausias patirtis, yra neribotos „Unlimited“ studijos galimybės traktorių sukomplektuoti, atsižvelgiant į individualius, kartais net specifinius kliento poreikius. M. Lehikoineno teigimu, praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje įdiegta klientų užsakymų sistema buvo ir yra labai naudinga klientų poreikiams bei lūkesčiams pažinti. Pagal individualius užsakymus „Unlimited“ studijoje sukomplektuotų traktorių „Valtra“ paklausa kasmet auga vidutiniškai 10 proc. Taip pat auga gamintojų kuriamos skaitmeninės paslaugos, tokios kaip „Valtra Connect“, kurių plėtros tempas taip pat neįtikėtinai didelis.

Žaliasis kursas, nauji pasauliniai aplinkosaugos standartai, oro ir ūkininkavimo sąlygų pokyčiai kelia naujų iššūkių, todėl žemdirbiams, komunalininkams, miškininkams reikalingos išmaniosios mašinos ir sklandus duomenų perdavimas tarp mašinų bei ūkio valdymo programinės įrangos. Tokie sprendimai, kaip „SmartTouch“, „Valtra Guide“ automatinio orientavimosi ir išmaniojo ūkininkavimo paslaugos su „Valtra Connect“, padeda ūkininkams pasiekti šiuos tikslus.

Naujosios kartos traktoriai

Kompanijai „Valtra“ Lietuvoje atstovaujančios UAB „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis.

„Valtra“ nemažai dėmesio skiria profesionalaus pardavėjų tinklo vaidmeniui, technikos atstovų indėliui taikant skaitmeninius įrankius, leidžiančius nuotoliniu būdu pastebėti galimus gedimus, užtikrinti profilaktinę technikos priežiūrą, iš anksto numatyti įvairių paslaugų poreikius.

Europos šalių žemdirbių auditorijai šį pavasarį suomių gamyklos „Valtra“ atstovai nuotoliniu būdu pristatė išbandytus ir jau konkrečioje srityje dirbančius penktosios kartos N ir T serijų traktorius. Žiūrovams į akis pirmiausia krito naujas mašinų dizainas, modernizuotos kabinos, naujos variklio ir transmisijos charakteristikos, taip pat visiškai naujas išmanusis monitorius, palengvinantis traktoriaus eksploataciją ir leidžiantis integruotis į išmaniąsias ūkio valdymo sistemas.

Viena pastebimiausių N ir T serijų traktorių naujovių – spalvotas monitorius ant kabinos šoninės atramos vietoj tradicinės vietos priešais vairą. Viršutinėje monitoriaus dalyje matomi standartiniai duomenys – judėjimo greitis, apsukų dažnis, laikas. Apatinėje dalyje operatorius gali rinktis jam reikalingus duomenis atitinkamu formatu. Monitoriuje atsispindi informacija apie radijo stotį ir išmanųjį telefoną, prijungtą „Bluetooth“ ryšiu.

Traktorių „Valtra“ modeliuose „HiTech“ ir „Active“ galima monitorių naudoti variklio, hidraulinės sistemos ir transmisijos parametrams nustatyti. Monitoriuje matyti visi nustatymai ir jų etapai, o tai padeda didinti traktoriaus efektyvumą. Modeliuose „Versu“ ir „Direct“ užduotys, priklausomai nuo operatoriaus prioritetų, pasiskirsto tarp ekrano ant priekinės kabinos atramos ir sistemos „SmartTouch“.

Jau kylant į penktosios kartos traktorių „Valtra“ N ir T serijų kabinas galima pastebėti, kaip jie modernizuoti. Visiškai nauja ir lengvai valdoma vairo reguliavimo kolonėlė, tarptautinį pripažinimą pelniusi priekinės ir atbulinės eigos perjungimo svirtelė, orientuota į valdymo sistemas „SmartTouch“ arba „TwinTrac“.

Pradėti važiuoti net ir pakrautu traktoriumi greičio diapazonuose B ir C bus lengva, nes tą lemia nauja funkcija „Start Boost“. Be to, judėjimo greičio diapazonai perjungiami paprasčiau.

Dėmesys darbo komfortui

„Valtra“ daug dėmesio skiria operatoriaus darbo komfortui, nes tai lemia veiklos efektyvumą. „SmartTouch“ modeliuose dešinioji kabinos dalis atnaujinta, vairuotojo krėslas lengviau pasukamas. Dešinėje, ant priekinės panelės, numatytas telefono laikiklis ir USB lizdas mobiliajam telefonui ar planšetei įkrauti. N ir T serijų užsakovas gali pageidauti išskirtinės kokybės salono – oda aptraukto vairo, chromu padengtų pedalų, guminių įdėklų daiktadėžėje.

Pasak M. Lehikoineno, pastaruoju metu du iš trijų N ir T serijų traktorių gaminami su automatinio valdymo sistema „Valtra Guide“, inetektualiais sprendimais žemės ūkiui „Task Doc“ ir „Section Control“. Užduočių duomenys lengvai perduodami tarp traktoriaus ir programinės ūkio valdymo įrangos.

Kompanijos „Valtra“ direktorius Jaris Rautjarvis.

Visiškai nauja „Auto U-Pilot“ sistema kartu su „Valtra Guide“ gerokai padidina traktoriaus darbo posūkių metu galimybes. „Naujos Europos žaliojo kurso gairės, apimančios tiksliąją žemdirbystę, per kelerius metus žemės ūkį pakeis labiau, nei tai įvyko per kelis praėjusius dešimtmečius, – sako įmonės „Valtra“ atstovas M. Lehikoinenas, – tiksliosios žemdirbystės technologijos lems stabilų ir rezultatyvų agroverslo vystymąsi. „Valtros“ kompanija pasirengusi padėti ūkininkams siekti pokyčių.“ Pasak M. Lehikoineno, „Valtros“ gamykla nuo 1990 m. pradžios įgyvendino tikslingą traktorių rinkodaros sistemą – gaminti konkrečiam užsakovui, o ne sandėliui. Daugelis mašinų kūrėjų turi konkrečios darbo žemės ūkyje patirties, tai lemia gaminamų „Valtros“ traktorių paklausą ir populiarumą.

Bendradarbiaujant su užsakovais, pasaulinės traktorių rinkos lyderiu, pelniusiu daugybę tarptautinių parodų apdovanojimų, tapo „Valtros“ gamykloje ketvirtosios kartos traktoriams sukurtas porankis „SmartTouch“. Gamyklos Suolahtyje studijoje „Unlimited Studio“ kas trečias traktorius gaminamas pagal kliento pageidaujamas technines charakteristikas.

„Mes matome, kad šiandien ūkininkui reikalingas ne tik išmanusis traktorius, bet ir stabili duomenų perdavimo kitoms ūkio sistemoms galimybė, – kalba M. Lehikoinenas, – „Valtros“ kūrėjai ir gamintojai pasirengę padėti. Praktiškai išbandyti ir naujai sukurti išmanieji įrenginiai – jau minėtas porankis „SmartTouch“, autopiloto sistema „Valtra Guide“, išmaniosios žemdirbystės servisas „Valtra Connect“. Drauge su pažangos siekiančiais žemdirbiais „Valtra“ stengiasi neatsilikti.“

Lietuvoje jau beveik tris dešimtmečius oficiali įmonės „Valtra“ atstovė – UAB „Rovaltra“. Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, suomių gaminami traktoriai pritapo Lietuvoje, nes buvo pagaminti pagal pačių žemdirbių užsakymus. Be to, mašinose išmaniosios technologijos racionaliai derinamos su paprastu valdymu, lengva priežiūra, paprasta eksploatacija.

Justinas ADOMAITIS

ŪP korespondentas

UAB „Rovaltra“ nuotraukos

Nr. 173/7

2021-04-15

      Romualdas Trainaitis, technika  

Dalintis
Verslas