Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023
Ashburn +5,0 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 4 Grd 2023

Aplinkosaugininkai „semia“ medžiotojus

2023/09/29


Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) praneša apie medžiotojų drausminimo atvejus. Radviliškio rajone medžiotojas prarado visureigį ir dar turės plačiai atverti pinginę už aplinkai padarytą žalą. Kitur pareigūnai nustatė šešis neblaivius medžiotojus – jiems laikinai atimta teisė medžioti, skirtos baudos.

Prarado visureigį

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai Radviliškio rajone sustabdė visureigį, kuriuo buvo gabenamas sumedžiotas tauriojo elnio patinas. Už neteisėtai sumedžiotą gyvūną paimtas graižtvinis šautuvas ir visureigis su priekaba.

Automobilis sulaikytas „Briedžio“ medžioklės plotų vienete. Aplinkosaugininkai patikrinę asmens medžioklės dokumentus, medžioklės lape įrašų apie sumedžiotą taurųjį elnią nerado.

Medžioklės taisyklėse skelbiama, kad medžiojant tykojant arba sėlinant, informacija apie gyvūnų, kurių medžioklė limituojama, sumedžiojimą į medžioklės lapą įrašoma prieš išgabenant gyvūną iš sumedžiojimo vietos arba prieš pradedant doroti, atsižvelgiant, kuris iš šių veiksmų pradedamas pirmas. Sumedžiotas taurusis elnias nebuvo įrašytas į medžioklės lapą, todėl laikoma, kad buvo sumedžiotas neteisėtai. Įvertinta žala aplinkai – 8 234 Eur.

sumedžiotas taurusis elnias
Sumedžiotas taurusis elnias. AAD nuotr.

Nemalonumai dėl neblaivumo

Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai organizuodami bendrus padalinių reidus skirtinguose regionuose nustatė šešis neblaivius medžiojusius asmenis. Jiems gresia teisės medžioti atėmimas ir baudos iki 600 eurų.

Per reidą rugsėjo 12 d. Biržų rajone medžioklės metu buvo išaiškintas neblaivus medžiotojas, kuris išlipdamas iš tykojimo vietos (lipinės) su užtaisytu ginklu, pažeisdamas saugaus elgesio reikalavimus medžioklės metu netyčia iššovė.

Patikrinus medžiotojo blaivumą nustatytas 0,76 promilės girtumo laipsnis.

„Alkoholio vartojimas medžioklės metu yra netoleruotinas ir gali turėti skaudžias pasekmes. Neblaivus ar apsvaigęs medžiotojas gali prarasti orientaciją, tokiu atveju yra galimybė pakenkti kitiems medžiotojams, sumedžioti ne tą gyvūną, o galbūt net ir kliudyti žmogų. Laimei, kad šį kartą niekas nenukentėjo“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Rugsėjo 19 d. per kitą medžiotojų patikrinimą Biržų rajone nustatytas dar vienas asmuo, kuris medžiojo neblaivus tykojant. Aplinkosaugininkai jam nustatė 1,03 promilės girtumą.

Pareigūnai per dar vieną medžioklės reidą, rugsėjo 24 d. Šiaulių rajone patikrino tris medžiotojus ir nustatė, kad visi jie buvo neblaivūs: įpūtė 0,76, 0,8 ir 1,08 promilės.

Tą pačią dieną pareigūnai nustatė medžioklėje dalyvavusį neblaivų medžiotoją Ukmergės rajone. Jam buvo nustatytas 1,14 promilės girtumas.

Išaiškintiems neblaiviems asmenims, dalyvavusiems medžioklėje gresia nuo 200 iki 600 eurų baudos ir teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad įsiteisėjus nutarimams dėl šio pažeidimo ir suėjus teisės medžioti atėmimo terminui, medžiotojams reikės perlaikyti medžioklės egzaminus ir išklausyti paskaitų kursą apie alkoholio ir narkotikų žalą sveikatai.

AAD primena, kad aplinkosaugininkai turi teisę tikrinti medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą, kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu. Taigi pareigūnai ir toliau aktyviai tikrins medžiotojus.

Gresiančios baudos

Neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 200 iki 600 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.

Neblaivaus (nuo 1,51 promilės iki 2,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 600 iki 1550 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 metų 8 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių.

Neblaivaus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) ar apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 1550 iki 2200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.

Medžioklėje dalyvaujančio medžiotojo, kuris įtariamas neblaivumu ar apsvaigimu nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, atsisakymas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų užtraukia baudą nuo 1550 iki 2200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.

 

Pagal AAD informaciją

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/04

Pelkėse verda tikra pekla (I)

Lietuvių tautosakoje pelkė apibūdinama kaip klampi vieta su stovinčiu vandeniu, kurioje knibždėte knibžda įvairiausių mistinių padarų. Todėl ji savo paslaptingumu nuo seno baidė ir domino žmones. Ši vieta ir dabar nepraranda susidomėjimo, n...
2023/12/04

Dauguma „Sodros“ išmokų pasieks gavėjus prieš šventes

„Sodra“ ketina iki Kalėdų išmokėti visas pensijas bei kitas periodines išmokas. Kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus po dvi išmokas.
2023/12/04

Paaiškėjo dviejų žemdirbiškų konkursų nugalėtojai

Pirmąją žiemos dieną Kėdainių krašto žemdirbiai rinkosi į Krakes. Čia kultūros centre paskelbti konkursų „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai.
2023/12/04

Dekoratyvus, veržlus, skanus – kas?

Nedaug rastume augalų, tinkamų tiek želdynams, tiek gyvatvorėms, tiek nepageidaujamiems vabzdžiams atbaidyti, ir gydomųjų savybių turinčiomis uogomis. Jeigu užsimintume, kad iš jo pagaminta burtų lazdelė buvo pati galingiausia Hogvartse, ti...
2023/12/04

Svarbu tinkamai vykdyti įsipareigojimus – nekurti dirbtinių sąlygų gauti paramą

Siekiantys gauti paramą investiciniams projektams pareiškėjai turi užtikrinti, kad dirbtinai nekurs sąlygų gauti paramą. Svarbu žinoti, kad, jei skiriama parama, paramos gavėjai įpareigojami šios nuostatos laikytis visą projekto įgyv...
2023/12/04

Pradėta platinti nauja Vyriausybės taupymo lakštų emisija

Šiandien pradėta platinti nauja vienerių metų trukmės Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) emisija, už kurią bus mokama 3,8 proc. metinių palūkanų. Taupymo lakštų emisija bus platinama gruodžio 4–18 d., o išperkama 20...
2023/12/04

Vyndarystės verslas: labiausiai norimas – rabarbarų vynas

Pakruojo rajone Klovainiuose gyvenantis Dainius Jurgaitis su gyvenimo drauge ir verslo partnere Aušra Šimkute prieš keletą metų kaime nusprendė auginti avietes, vėliau – iš uogų virti uogienes, džemus, dar vėliau ...
2023/12/04

Pagailo šaltyje paliktų jautukų

Plungė („Žemaitis“). Vos iškritus pirmajam sniegui ir paspaudus šaltukui, visi skubame kuo šilčiau apsirengti ir užtikrinti palankias gyvenimo sąlygas savo augintiniams. Deja, bet yra ir tokių, kurie į pastarąjį re...
2023/12/04

Apdovanoti sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai

Metų sandūroje Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros surengtoje metinėje konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai &sca...