Nerimas dėl į pašalį stumiamo žemės ūkio ragina suremti pečius

Geros naujienos žemdirbius aplanko vis rečiau. Nerimo dėl blogėjančių sąlygų žemės ūkio verslams daugėja. Šią savaitę žemdirbių atstovai susitiko su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu, Prezidento patarėjais Agne Jakstiene ir Vaidu Augustinavičiumi bei atsakingais ministerijos specialistais ir kartu aptarė susikaupusius aktualiausius klausimus. Be to, nutarė atviru laišku kreiptis į šalies vadovus: Prezidentą Gitaną Nausėdą, Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį.

Išklausė, bet nedaugžodžiavo

Pirmadienį popiet į Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) rinkosi asociacijos, prisijungusios prie Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT), kuri gyvuoja trečius metus. Pagal sutartą rotacijos principą pirmininkavimo regalijos perleistos trečią kartą. Nuo šiol Tarybai vadovaus Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas.

Darbotvarkėje – žemdirbiams rūpimi klausimai, pradedant 2020 metų biudžeto matmenų projektu ir baigiant raginimu neardyti Valstybinės augalininkystės tarnybos, neatiduoti jos funkcijų Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Kai buvo įveiktos visos pasiūlytos temos, ministras A. Palionis pajuokavo, kad mielai susitiktų su socialiniais partneriais ir dažniau, aptarimui pakaktų ir trijų klausimų. O jų tądien buvo numatyta keturiskart tiek.

Visą straipsnį skaitykite ŪP Nr. 105, p. 1-3