Parlamentas vėl nusitaikė į šernus

Seimas nutarė toliau svarstyti parlamentaro Mindaugo Basčio užvakar pateiktą Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisų projektą Nr. XIIP-3833. Pasak M. Basčio, pagal šį projektą pataisius įstatymą, afrikinio kiaulių maro platintojus šernus iš bokštelių ribotai būtų galima medžioti pagal Aplinkos ministerijos nustatytą tvarką naudojant naktinius taikiklius.

Juos būtų leista įsigyti tik medžioklinį ginklą turinčiam teisę laikyti asmeniui, o priskyrus optinius, lazerinius ir naktinius taikiklius prie D kategorijos ginklų Policijos departamentas nesunkiai kontroliuotų, kaip taikikliai atgabenami į Lietuvą ir pardavinėjami. Pataisų priešininkai, kuriems dirigavo „žaliasis“ eksžurnalistas Linas Balsys, baiminosi, kad medžiotojai, nusipirkę naktinio matymo prietaisus, šaudys ne infekuotus šernus, bet niekuo dėtas stirnaites. Prisiekęs medžiotojas, parlamentaras Bronius Bradauskas paaiškino kolegoms, kad stirnos ganosi dieną, o „šernai išlenda sutemus, tas prietaisas bus naudojamas tik jiems medžioti, nes naktinio matymo taikiklis neparodo stirnino ragų ir nepadeda nustatyti jų grožio“.
Už socialdemokrato M. Basčio projektą balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 25, susilaikė 10 parlamentarų. Dabar pataisas svarstys Seimo komitetai. Planuojama, kad šis klausimas bus įrašytas į birželio 14 d. plenarinio posėdžio darbotvarkę.

„ŪP“ informacija

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.