Per Lietuvą keliaus „Saugaus gyvenimo karavanas‘2014“

Šiais metais rugsėjo 10 d. iš Vilniaus pajudėjęs „Saugaus gyvenimo karavanas‘2014“ aplankys Šalčininkus, Ukmergę, Kauną, Grigiškes ir Elektrėnus. Mobilioje klinikoje šių miestų gyventojai ir svečiai galės greitai (vos per 1 minutę), nemokamai ir anonimiškai išsitirti dėl ŽIV bei gauti specialisto konsultaciją, informacijos bei apsaugos priemonių.

„Saugaus gyvenimo karavanas‘2014“ nuo 11 val. iki 18 val. sustos šiuose penkiuose Lietuvos miestuose:

  • Rugsėjo 10 d. (trečiadienį) į Ukmergėje prie prekybos centro MAXIMA (Žiedo g. 1);
  • Rugsėjo 17 d. (trečiadienį) į Grigiškėse prie prekybos centro IKI (Kovo 11-osios g. 39) ir Elektrėnuose prie prekybos centro MAXIMA (Rungos g. 4);
  • Rugsėjo 24 d. (trečiadienį) į Kaune prie fontano (Laisvės al. ir Daukanto g. sankryža);
  • Spalio 15 d. (trečiadienį) į Šalčininkuose, Vilniaus gatvėje prie Kultūros centro (Vilniaus g. 48).

Akcijos tikslas – didinti prieinamumą prie ŽIV testavimo paslaugų bei apsaugos priemonių. Karavano metu planuojama atlikti virš 1000 greitų ŽIV tyrimų bei išdalinti virš 10000 prezervatyvų LOVE.

Spalvingoje akcijoje dalyvaujantys savanoriai kvies ir skatins miestų gyventojus bei svečius išsitirti dėl ŽIV Vilniaus priklausomybės ligų centro mobilioje klinikoje, o Valentinas Saugulis dalins informacinę medžiagą apie tai, kaip galima apsisaugoti nuo ŽIV.

Šiemet Saugaus gyvenimo karavanas per Lietuvą keliauja jau trečią kartą. Pernai ir užpernai  jis vyko per Šiaurės ir Pietų Lietuvą ir aplankė po 6 miestus. Akcija sulaukė didelio susidomėjimo, išsitirti dėl ŽIV panoro virš 2000 žmonių, todėl šiemet Karavanas vėl išsiruošė į kelionę.

„Žinoti ŽIV statusą yra svarbu, kad laiku gautumėte gydymą ir nuo užkrėtimo apsaugotumėte savo artimuosius“, – sako ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ pirmininkė Svetlana Kulšis.

Nuo 2011 m. naudojant greituosius ŽIV testus, kuriuos Lietuvai teikia tarptautinė organizacija AIDS sveikatos apsaugo fondas (AIDS Healthcare Foundation), iki rusėjo 1 d. ŽIV statusą sužinojo virš      34 tūkstančių žmonių.

Asmuo kontaktams
Svetlana Kulšis,
ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų  asociacijos „Demetra“ vadovė
el. paštas: demetralt@gmail.com
mob.: +370 698 38 888
f organizacija Demetra

1 2

3 4