Per pirmą šių metų ketvirtį į rinką nepateko daugiau kaip 400 t nesaugaus maisto

Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vykdomos kontrolės gamybos įmonėse, rinkoje ir importo metu, per pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos vartotojų nepasiekė 338 t nekokybiško žaliavinio pieno ir beveik 82 tonos nesaugių maisto produktų (61 t produktų buvo sustabdyta importo metu, 20,5 t – rinkoje ir 0,5 t – gamybos įmonėse).

Vykdant sustiprintą žaliavinio pieno kontrolę, per pirmą šių metų ketvirtį pieno perdirbimo įmonėse ir pieno supirkimo punktuose nebuvo supirkta daugiau kaip 300 t nekokybiško žaliavinio pieno dėl jame nustatytų inhibitorinių medžiagų ir kitų rodiklių, neatitikusių reikalavimų (švarumo, rūgštingumo, temperatūros, tankio).

Daugiausiai nesaugių maisto produktų buvo nustatyta vykdant importo iš trečiųjų šalių kontrolę. Uždrausta tiekti į mūsų šalies rinką razinas su ochratoksinu (18 t), įvežtas iš Afganistano, žuvis ir vėžiagyvius, moliuskus ir kitus vandens bestuburius iš JAV (3,5 t). Dėl neteisingai užpildytų dokumentų neleista realizuoti 20 t išrūgų miltų, 19 t mėsos konservų, 0,3 t šaldytų kalmarų žiedų ir kt. įvairių maisto produktų.

Patikrinimų prekybos vietose metu buvo rasta nesaugių ar nekokybiškų žuvies, mėsos, pieno produktų, konditerijos gaminių, vaisių, daržovių, kiaušinių. Produktus uždrausta realizuoti dėl ženklinimo, kokybės, atsekamumo, tinkamumo vartoti terminų, laikymo sąlygų ir kitų pažeidimų.

Gamybos įmonėse pažeidimų nustatyta nedaug, bet pasitaikė atvejų, kai produktai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis ar naudojami su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais (pieno produktai, miltai ir kt.). Nustatyta ir pažeidimų, kai buvo negalima nustatyti kai kurių produktų (kiaušinių, mėsos, miltinių konditerijos gaminių ir kt.) atsekamumo.

Visi uždrausti, netinkami vartoti ir nekokybiški maisto produktai buvo grąžinti tiekėjams arba saugiai sunaikinti šiai veiklai patvirtintose ir griežtai kontroliuojamose utilizavimo įmonėse.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba