Pilietinė akcija „Lietuva kviečia“: Kovo 11-osios sveikinimai Lietuvai iš viso pasaulio

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras inicijuoja pilietinę akciją „Lietuva kviečia“ ir kviečia moksleivius kovo 11 d. išvakarėse susisiekti su buvusiais savo klasės draugais, šiuo metu lankančiais mokyklas kitose šalyse ir kartu pasveikinti Lietuvą, mininčią Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

Pilietinėje akcijoje „Lietuva kviečia“ dalyvauti norintys moksleiviai kovo 10 d. turėtų susisiekti su buvusiais savo klasės draugais bei naująja jų klase vaizdo konferencijos (Skype) pagalba, pasikalbėti apie abiejų šalių moksleiviams rūpimus dalykus, pristatyti savo šalį bei sukurti bendrą sveikinimą Lietuvai Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejaus proga.

Pasak „Lietuva kviečia“ organizatorės Vilmos Smaliukienės, šiandien sunkiai rastume mokyklą, iš kurios gyventi ir mokytis į kitą šalį neišvyko bent vienas mokinys. Užsienio valstybėse šiuo metu gyvena apie 619,6 tūkst. (16,9 proc.) lietuvių. Kas 10 užsienio lietuvis – vaikas iki 14 metų amžiaus.[1] Minėdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų, negalime pamiršti išvykusių vaikų, kurie taip pat yra Lietuvos piliečiai.

Daugiau informacijos ir registracija – ČIA

http://bit.ly/LIETUVA_KVIECIA

Daugiau informacijos apie „Lietuva kviečia“:

Jūratė Janavičienė,

LVJC Rinkodaros ir ryšių su visuomene specialistė

El. p. jurate.j@lvjc.lt

Tel.: (8 5) 2054 705.

 

[1] 2005–2014 m. pasaulio valstybių gyventojų surašymų duomenimis.