Pradėtas tyrimas dėl į Bulgariją eksportuotos lietuviškos silkės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo skubų pranešimą iš Bulgarijos apie lietuviškos silkės siuntą.

Bulgarijos atsakingos institucijos pranešė, kad įvertinę ženklinimo etiketes, lietuviškos rožinės spalvos silkės filė nustatė dažiklių E 110 (saulėlydžio geltonasis) ir E 124 (kochinelas raudonasis), kurie neįtraukti į Europos Komisijos reglamento sąrašą kaip leidžiami naudoti silkių produktų gamyboje. Šie dažikliai leidžiami naudoti lašišų pakaitaluose, pagamintuose iš menkių, tačiau silkių gaminiuose juos naudoti draudžiama.

Pradėjus tyrimą, paaiškėjo, kad 19 kg rožinės spalvos silkės filė pagamino ir į Bulgariją eksportavo UAB ,,Baltic Food partners” (Birutės skg. 8, Macenių k., Plungės r.).

Plungės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant patikrino šią žuvininkystės įmonę. Tikrinimo metu nustatyta, kad buvo pagaminta ir daugiau partijų rožinės spalvos silkės file su minėtais dažikliais. Įmonei nurodyta surinkti pagamintą silkių produkciją iš rinkos ir sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų utilizavimo įmonėje.

Medžiaga apie šį atvejį bus perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, kuri UAB ,,Baltic Food partners” skirs baudą.

VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA