Premjeras: Klaipėdos apskritis – vienas iš pirmaujančių Lietuvos regionų, turinčių geras plėtros perspektyvas

 Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, trečiadienį lankydamasis uostamiestyje, tarė įžanginį žodį Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų rengiamame verslo forume „Regionų plėtra: galimybės verslui, nauda visuomenei“. Forumo metu kalbama apie investicijų į regionus planus, socialinės atskirties mažinimo perspektyvas, galimybes regionų verslininkams naujuoju Europos Sąjungos finansiniu laikotarpiu.

 Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad 2014–2020 metų finansavimo laikotarpiu yra parengta speciali Regionų plėtros programa, skirta verslo plėtrai ir investicijų pritraukimui į atskiras vietoves. Taip pat specialios programos bus skirtos žemos kvalifikacijos darbuotojų ir ilgalaikio nedarbo problemoms spręsti, nes būtent ilgai nedirbantys žmonės regionuose sudaro didžiąją bedarbių dalį. Planuojama, kad apskričių vystymui ir teritorinei sanglaudai bus skiriama beveik 3,5 mlrd. litų. Pasak premjero, labai svarbu, kad šie pinigai būtų investuoti į tas sritis, kurios duotų ilgalaikę naudą, nes būna atvejų, kad baigiasi projektui skirti pinigai, sustoja ir verslo projektas.

 „Šiuo metu Vyriausybė rengia kitų metų valstybės biudžetą, kurį pirmą kartą skaičiuojame eurais. Sudarant savivaldos (regionų) plėtros biudžetą, jau antrus metus bus nuosekliai stiprinama savivalda – didinami jai tenkantys finansiniai ištekliai. Pateiksime patobulintą savivaldybių biudžetų sudarymo metodiką, kuri skatins ir motyvuos pritraukti daugiau investicijų regiono plėtrai, nes surinktas gyventojų pajamų mokestis bus aiškiai padalytas tarp savivaldybės ir valstybės biudžetų ir daugiau lėšų liks vietos reikmėms“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

 Pasak jo, Klaipėdos apskritis – vienas iš pirmaujančių Lietuvos regionų, turinčių geras plėtros perspektyvas. Čia veikia viena geriausių Europoje Klaipėdos LEZ, kuri pritraukia vietos ir užsienio investicijas, kuria naujas darbo vietas regiono gyventojams. „Ši lyderystė pelnyta nuolatinėse konkurencijos varžybose kartu su kitais Baltijos jūros uostais ir verslu. Šiuo metu Klaipėdos miestas bei regionas tampa itin svarbus ir energetikos, alternatyviosios energetikos plėtros centru“, – sakė Vyriausybės vadovas, netrukus po forumo ketinantis apsilankyti Klaipėdos LEZ.

 Premjeras A. Butkevičius taip pat pasveikino Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus 95-erių metų veiklos proga ir palinkėjo, kad vieningas ir kryptingas darbas toliau plėstų Lietuvos prekių ir paslaugų rinkas, diegtų inovacijas, kurtų gerovės valstybę.

 Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
 8 706 63746
 spauda@lrv.lt