Protestuotojų dalgis atsimuš į valdininkų akmenį?

Pieno gamintojų protesto akcijos organizacinis komitetas jau išsamiai suplanavo visą kovo 30-osios eisenos Vilniaus Gedimino prospektu pro Seimo I rūmus iki Žemės ūkio ministerijos pastato maršrutą, į internetą įkėlė renginio žemėlapį, numatė, kur iš furgonų bus paleistos, o vėliau atgal suvarytos svarbiausios protesto akcijos dalyvės – karvės, neužmiršo net biotualetų prie Seimo ir ministerijos. Tačiau Vilniaus savivaldybė nenori nė matyti sostinės centre nei žemės ūkio technikos, nei laužų, nei karvių, o veterinarai žada bausti protestuotojus dėl „žiauraus elgesio su gyvūnais“. Vis dėlto pienininkai tvirtai pasiryžę pagrindinėje sostinės gatvėje surengti karvių paradą.

Anot Vilniaus savivaldybės, protestuoti leista žmonėms, ne karvėms. Jeigu organizatoriai atgins galvijus, policija turės teisę nutraukti tokį piketą, o už savivaliavimą gresia 144–579 eurų bauda arba areštas iki 30 parų.
Renginio organizatoriai Vil­niaus valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pranešė, kad ketina atsivežti apie 100 karvių. Iš kiekvieno rajono į Vilnių bus gabenama mažiausiai po du galvijus.
Valstybiniai veterinarijos inspektoriai griežtai paprieštaravo, kad gyvūnai būtų vedžiojami po miestą. Anot veterinarų, varymas didmiesčio gatvėmis nėra įprastos gyvūnų laikymo sąlygos, galvijams sukeliama baimė, nerimas, jie patiria didžiulį sukrėtimą.
Tačiau pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis tvirtina, kad organizatoriai ketina laikytis pirminio akcijos scenarijaus. Anot J. Vilionio, vilniečiai galės paglostyti, pamelžti karves, jos visai nesikankins, o bus apgaubtos meile ir dėmesiu. J. Vilioniui keista, kodėl protestuojantys Vakarų Europos ūkininkai gali į Briuselį atginti karvių bandas, o Vilniaus biurokratams beišnykstančio Lietuvoje naminio galvijo baubimas po valdžios langais sukelia smarkią alergiją.

„ŪP“ informacija

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.