Rugsėjo 20-ąją – nuo seno švenčiama lietuviška alaus šventė Alutinis

Rugsėjo pabaigoje, kai nuo seno švenčiama lietuviška alaus šventė Alutinis, alaus mėgėjai Vilniuje ir vėl švęs netradiciškai – orientaciniu bėgimu per alaus barus. Septintą kartą organizuojamas ir jau 10 metų jubiliejų švenčiantis „Alutinio Maratonas 2014“ siekia įrodyti, kad alaus mėgėjai „sportuoja“ ne tik su alaus bokalu prie televizoriaus, ir kad vadinamas „alaus pilvukas“ yra persivalgėlių, o ne alaus mėgėjų atributas. Šiemet maratonas prasidės rugsėjo 20 dieną 14 val. “Alaus namuose”, o baigsis 21 val. “Šnekučio” alaus bare Šv. Mikalojaus gatvėje.

Maratono esmė paprasta – nuo starto visi dalyviai vadovaudamiesi žemėlapiu turės aplankyti apie 25 kontrolinius punktus mieste ir sėkmingai finišuoti. Kontroliniai punktai įsteigti alaus baruose ir parduotuvėse. Kontroliniuose taškuose, kurie yra baruose, alaus gerti nebus būtina, bet ir nedraudžiama – už išgertą alų bus minusuojamos minutės nuo bendro bėgimo laiko. Aplankyti visus taškus yra leidžiama tik pėsčiomis ir naudojantis troleibusais ar autobusais.

Maratone dalyvauja miesto senamiestyje, stoties rajone, centre ir Žirmūnuose esantys barai, o bėgikų amžius griežtai turi būti daugiau nei 18 metų. 2012 metais maratone sudalyvavo rekordinis 150 bėgikų būrys, ir tradiciškai maratone dalyvaujantys vilki raudonais maratono marškinėliais. Nuo 2008 metų pagrindinis maratono prizas – lietuviškas šaldytuvas „Snaigė“. Beje 2008 ir 2010 metais šaldytuvą laimėjo tas pats bėgikas – Aidas „Dzukas“ Barkauskas, vėlesniuose maratonuose irgi patekdavęs į finalinį trejetuką.

Maratoną organizuoja asociacija “Alaus Brolija”. Daugiau informacijos apie maratoną ir pilnas taisykles rasite oficialiame tinklapyje www.alutinis.lt. Analogiškas maratonas jau kelis metus buvo organizuojamas ir Klaipėdoje, bei šiemet pirmą kartą jis vyko Rygoje.

Kontaktinis asmuo:
Vidmantas Laurinavičius
+370-676-73937
info@alutis.lt