„Rūtos“ konditeriai sukūrė rekordinį šokoladinį margutį

Šiaulių „Rūtos“ konditeriai ir Šiaulių profesinio rengimo centro studentai artėjant Velykoms sukūrė rekordinio dydžio, net 294,3 kilogramų svorio, šokoladinį margutį. Milžiniškas šokoladinis kiaušinis iki Atvelykio bus demonstruojamas Šiaulių prekybos ir pramogų centre „Akropolis“.

„Šiauliai garsėja savo konditeriais – „Rūta“ yra ilgiausia istorija besididžiuojantis saldainių fabrikas Lietuvoje, o mūsų profesinio rengimo centro studentai sukūrė jau ne vieną rekordinio dydžio skanumyną. Džiaugiamės, kad prieš Velykas jie suvienijo jėgas ir šiauliečiams padovanojo nepaprastą margutį, kurio visi skanausime per Atvelykio šventę, – sako Šiaulių „Akropolio“ valdytoja Sonata Jocienė.

Beveik 300 kilogramų svorio šokoladinis kiaušinis šiauliečiams buvo pristatytas vakar. Jį pašventino vyskupas Eugenijus Bartulis. Pasigrožėti įspūdingu margučiu bus galima iki balandžio 27 dienos.

„Norime pristatyti ne tik rekordinį margutį, bet ir visą gamybos procesą, kad žmonės matytų, kiek darbo teko įdėti konditeriams į šį kūrinį. Todėl šalia margučio įrengėme ekraną, kuriame rodomi kiaušinio gamybos ir dekoravimo darbai“, – pasakoja S.Jocienė.

Rekordinį margutį būrys konditerių kūrė dvi savaites. Jam pagaminti panaudota daugiau nei pusė tonos pieniško šokolado. Kadangi Šiaulių „Akropolyje“ demonstruojamas margutis pretenduoja patekti į Lietuvos rekordų knygą, speciali komisija jį išmatavo – šokoladinio kiaušinio aukštis 110 cm, skersmuo storiausioje vietoje 73 cm, apimtis – 237 cm.

Kartu su rekordiniu margučiu Šiaulių „Akropolyje“ lankytojų per Velykas lauks ir jau tradicija tapęs gyvasis kampelis. Šiemet šalia 150 viščiukų ir 4 ėriukų jame įsikūrė ir būrys gražuolių fazanų.

Balandžio 17-19 dienomis Šiaulių „Akropolyje“ taip pat vyksta amatininkų mugė, kurioje prekiaujama įvairiais rankdarbiais ir skanėstais.