Šienavo griovius…

Ūkininkas Vidas Blinstrubas rodė, kad traktorius iš abiejų melioracijos griovio pusių nuniokojo beveik 4 m pločio ir 2 km ilgio jo pasėlių ruožą.

Pagalbos į „Ūkininko patarėją“ kreipėsi Josvainių seniūnijos (Kėdainių r.) ūkininkas Vidas Blinstrubas.

Ūkininkas V. Blinstrubas lie­pos 6 d. pastebėjo, kad netoli Angirių kaimo palei melioracijos griovį išvažinėti jo žieminiai rapsai, kviečiai ir kvietrugiai. Akivaizdu, kad taip padarė griovių šienavimo technika. Bet kaip tai atsitiko, kas sugalvojo šeimininkauti kanale, nuo kurio iš abiejų pusių yra V. Blinstrubo žemės ir jose auga javai? Ūkininkas netrukus seniūnijoje išsiaiškino, kas deklaravo šitą melioracijos griovį ir nori gauti išmokas. Taip pasielgė Josvainiuose gyvenanti Genovaitė Kulikauskienė. Šienavimo darbus jos prašymu traktoriumi T-150 atliko UAB „Forkada“.
Taip šienavęs traktorius T-150 iš abiejų melioracijos griovio pusių išvažinėjo beveik 4 m pločio ir 2 km ilgio V. Blinstrubo pasėlių ruožą. Šiek tiek mažiau nukentėjo ūkininko Vaidoto Rasčiausko laukai bei dar kelių žemdirbių pasėliai.
„Taip sunkiai pavasarį, esant blogoms oro sąlygoms, grūdinės kultūros kabinosi į gyvenimą, aš jas su meile prižiūrėjau, ir štai – kokia liūdna baigtis“, – praėjusį šeštadienį Josvainiuose apsilankiusiam „ŪP“ korespondentui apgailestavo V. Blinstrubas. – O juk galėjo G. Kulikauskienė palaukti porą savaičių, kol javai bus nuimti, ir tik tada šienauti kanalą.“
Penktadienio pavakarę pas V. Blinstrubą buvo atvykę policijos pareigūnai, kurie įsitikino ūkininkui padaryta žala ir surašė reikalingus dokumentus.
Pasak pašnekovo, Kėdainių r. savivaldybės Žemės ūkio skyriuje jis sužinojo, kad pagal Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) reikalavimus melioracijos griovius reikia nušienauti nuo rugpjūčio 1 d. iki spalio 15 d.
Vakar NMA Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė Donata Macevičienė „ŪP“ patvirtino, kad šienauti melioracijos griovius leidžiama tik nuo rugpjūčio 1 dienos.
Bendrovės „Forkada“, registruotos Ariogaloje (Raseinių r.), direktorė Jurgita Paimbrekienė į „ŪP“ klausimą, kodėl taip skubama šienauti melioracijos griovius, atsakė: „Todėl, kad nespėjame ir pradėjome truputį anksčiau.“
Josvainiškė ūkininkė G. Kulikauskienė vakar „ŪP“ teigė, kad jau kalbėjusi su V. Blinstrubu ir bendrovės „Forkada“ direktore, jie pažadėjo viską išsiaiškinti tarpusavyje…

Stasys BIELSKIS
„ŪP“ korespondentas

Autoriaus nuotrauka