Su pavasariu į Kauną žengė „AgroBalt“

Dvidešimt pirmąjį pavasarį Kaune rengiama visam Baltijos regionui svarbi tarptautinė žemės ūkio ir maisto paroda ,,AgroBalt“.  Į „AgroBalt 2016“ atvyko net 20 delegacijų iš įvairiausių pasaulio šalių, o savo gaminius pristatė keli šimtai dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Žalgirio arenos teritorijoje įsikūrusiame 1 500 kv. m paviljone pripažintos veislininkystės institucijos – asociacijos parodos lankytojams demonstravo skirtingų rūšių gyvulius. 

„AgroBalt“ paroda tapo ryškia Lietuvos istorijos dalimi, nes po šalies Nepriklausomybės atkūrimo ji buvo pirmoji tarptautinė paroda, kurioje dalyvavo užsienio šalių atstovai. Šiandien ji atspindi didžiulį pažangos šuolį, – iškilmingo parodos atidarymo metu kalbėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. – Paroda mums svarbi tuo, kad čia susitinka daugelio užsienio valstybių delegacijų atstovai, žemės ūkio specialistai. Todėl galima pasidalyti patirtimi, išklausyti įvairių nuomonių ir pasitarti dėl problemų sprendimo būdų tuo metu, kai mūsų šalies pieno ir mėsos sektoriai išgyvena ne pačius lengviausius metus.“
Pasak Premjero A. Butkevičiaus, „AgroBalt“ paroda patraukli ir tuo, kad joje suteikiama galimybė užmegzti naujus verslo ryšius, pamatyti, kaip atrodo šiuolaikinis žemės ūkis, įvertinti naujų maisto produktų skonį ir vėliau jų, įvertintų geriausiųjų ženklu, ieškoti parduotuvių lentynose.
Renginio globėja ir šeimininkė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė dėkojo organizatoriams, rėmėjams, dalyviams ir kolegoms Estijos, Latvijos, Liuksemburgo, Maltos žemės ūkio ministrams bei Europos Sąjungos komisarams, radusiems galimybę atvykti į renginį. „Lietuva, esanti Europos centre, yra puiki vieta susitikti Rytams ir Vakarams. „AgroBalt“ parodos tikslas – pristatyti Lietuvą kaip modernią žemės ūkio ir maisto pramonės šalį bei patikimą partnerį. Ši paroda tikrai žengia koja kojon su svarbiausiomis šio meto aktualijomis“, – sakė žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė. Jos teigimu, šiandien kaip niekada aktualu rasti galimybę padėti ūkininkams, susiduriantiems su nemenkais sunkumais, todėl tarptautinio renginio diskusijos, konferencijos tam ir skirtos. „Tačiau, be rūpesčių ir problemų, turime, ką parodyti svečiams bei visiems parodos lankytojams, tai – naujausios žemės ūkio bei maisto pramonės technologijos“, – kalbėjo V. Baltraitienė.
Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės teigimu, akivaizdu, jog „AgroBalt 2016“ ne tik atspindi šių dienų naujausias technologijas ir žemės ūkio plėtrą, bet ir puoselėja bei skatina pažangią partnerystę. „Žvelgiant į praėjusį dvidešimtmetį galima sakyti, kad žemės ūkis vystosi didžiuliais žingsniais ir tai leidžia sėkmingai konkuruoti plačiose rinkose“, – sakė Seimo vadovė.
Parodą savo atvykimu pagerbė ir du Europos Sąjungos komisarai – už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Filas Hoganas ir už sveikatą bei maisto saugą – Vytenis Povilas Andriukaitis.
ES komisaras F. Hoganas sveikinimo kalboje minėjo, jog jis puikiai suprantąs, kad Lietuvos ūkininkai, ypač pieno sektoriuje, šiuo metu patiria didelių sunkumų. „Apie juos žinau daug ir man rūpi rasti problemų sprendimą.
Neužtenka vien finansinės paramos, reikia ieškoti būdų iš esmės sustiprinti ūkininkų vaid­menį maisto tiekimo grandinėje.
Tačiau ne tik rūpesčiams spręsti skirtas parodos laikas ir tokiame renginyje kaip „AgroBalt“ mezgasi intensyvus bendradarbiavimas tarp miesto ir kaimo“, – kalbėjo F. Hoganas.
ES komisaras V. Andriukaitis, atsakingas už sveikatą bei maisto saugą, atidarymo ceremonijoje ragino savo šalį ne tik auginti ir ginti, bet, svarbiausia, branginti. „Kad „AgroBalt“ paro­da vyksta Kaune – nėra atsitiktinumas, – kalbėjo V. Andriukaitis. – Čia daugelį metų koncentravosi maisto pramonė ir veiklą vykdė žemės ūkio mokslų ir tyrimų institucijos, kurios šiandien turi didelį potencialą.“
Pasak ES komisaro V. Andriukaičio, džiugu, kad šiandien parodoje atsispindi ne vienos užsienio valstybės interesas pristatyti savo produkciją. „Vadinasi, mezgami platesni tarptautiniai ryšiai, taip pat mūsų ūkininkams ir žemės ūkio produkcijos perdirbėjams veriasi naujos rinkos“, – vylėsi V. Andriukaitis.
„AgroBalt“ parodos išskirtinumu džiaugėsi ir didžiavosi Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Edmundas Jonyla. „Esu lankęsis daugelyje užsienio žemės ūkio parodų, tačiau mūsiškė ypatinga tuo, kad savo gaminius pristato patys gamintojai, o ne tiesiog samdyti žmonės, kurie dažniausiai nedaug ką gali pasakyti apie produkciją, jos gamybos būdus. Nesu praleidęs nė vienos „AgroBalt“ parodos, todėl galiu tvirtai teigti, kad mūsų žemės ūkio ir maisto pramonės pažanga akivaizdi ir niekuo nenusileidžiama užsienio šalims“, – tvirtino Seimo narys.
Be parodoje eksponuojamų maisto produktų, įvairių amatų gaminių, tradiciškai daug lankytojų dėmesio sulaukė Gyvulininkystės paviljonas. Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos (VGVPT) viršininkas Vilius Rekštys tvirtino, kad „AgroBalt 2016“ išskirtinė profesionalumu ir kokybe: „Parodos dalyviai – ūkininkai ir asociacijos – atvežė labiausiai dėmesio vertus eksponatus. Prieš parodą siūlomi eksponuoti ūkiniai gyvūnai buvo dar atrenkami, nes norinčiųjų turimus veislinius gyvūnus parodyti atsirado tikrai daug. Tad pažiūrėti yra į ką, o ateityje ruošiamės parengti ir šviečiamosios dalomosios medžiagos, kad besidomintieji informacijos gautų kuo daugiau.“

Elena RINKEVIČIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Laimučio BRUNDZOS nuotraukos

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.

b c d e f a