Sustabdyta kavinės, be leidimo kepusios šašlykus, veikla

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gavusi vartotojo pranešimą apie netinkamomis sąlygomis kepamus šašlykus, nedelsiant patikrino UAB ,,Olvesta” vasaros metu veikiančią lauko kavinę (Žirmūnų g. 93 C, Vilnius).
Patikrinimo metu nustatyta, kad kavinė šios rūšies viešojo maitinimo veiklai neturėjo reikiamo leidimo. Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas buvo tik prekiauti nealkoholiniais, alkoholiniais gėrimais ir fasuotais negreitai gendančiais maisto produktais.
Patikrinimo metu nustatyta, kad įmonėje neįdiegta savikontrolės sistema, nebuvo tekančio karšto vandens, darbuotojai negalėjo pateikti patiekalų technologinių aprašymų ir receptūrų, žaliavos ir pusgaminiai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis. Rasta neženklintų marinuotų mėsos pusgaminių, daržovių ir padažų. Įmonės savininko paaiškinimą, kad kavinėje patiekalai negaminami, o tik nuomojama įranga kepsnių kepimui, paneigė klientais prisistačiusiems inspektoriams kavinės darbuotojų pasiūlyti patiekalų meniu ir patikinimai, kad užsakymai priimami.
Dėl patikrinimo metu nustatytų grubių pažeidimų Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė UAB ,,Olvesta” lauko kavinės veiklą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyrius