Šventiniu laikotarpiu Lietuvos paštas siuntas draus pigiau

Artėjant šventiniam laikotarpiui, kai siunčiamų siuntų skaičius išauga kone dvigubai, Lietuvos paštas kviečia pasirūpinti siuntų saugumu ir drausti jas už ypatingą kainą – 5 litus, arba 1,45 euro.

 „Kasmet per Lietuvos paštą išsiunčiama daugiau kaip 50 mln. įvairų siuntų. Visada stengiamės, kad siuntos saugiai pasiektų gavėją, tačiau kartais pasitaiko nenumatytų situacijų, pavyzdžiui, kelyje įvyksta avarija ar oro uoste nuo konvejerio netyčia nukrenta siuntų pilnas maišas. Per tokius įvykius siuntos kartais pažeidžiamos arba sugadinamas jų turinys, todėl siuntėjams visada rekomenduojame apdrausti siuntų turinį“, ‒ sako Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

 Pasak I. Dundulienės, apdraudus siuntą nuo nelaimingų atsitikimų, už apgadintą ar dingusią siuntą siuntėjui atlyginama siuntos turinio vertei lygi suma bei siuntimo išlaidos.

Kad gyventojai įvertintų paslaugos patogumą, Lietuvos paštas skelbia akciją ir nuo šių metų lapkričio 1 iki kitų metų vasario 28 dienos kviečia visas siuntas – tiek vidaus, tiek tarptautines – drausti už ypatingą kainą – 5 litus, arba 1,45 euro. Apdrausti galima tik registruotąsias siuntas.

 Klientų patogumui apdrausti galima ir dalį siuntos turinio. Už dalį dingusių ar apgadintų daiktų apdraustoje siuntoje atlyginama suma, lygi siuntimo išlaidoms ir daiktų apraše nurodytai dingusio ar apgadinto daikto vertei, tačiau ji negali būti didesnė už visos apdraustosios siuntos draudimo sumą.

 Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

 Aurelija Jonušaitė
 Atstovė spaudai
 AB Lietuvos paštas
 8 5 236 1220; Mob. 8 652 03 234
 a.jonusaite@post.lt