Tik vairuojant CAT iš sandėlių galima išvažiuoti aukštai pakelta galva

Dviejų JAV išradėjų Danielio Besto ir Benjamino Holto noras palengvinti lauko darbus buvo paskata įkurti didžiausią pasaulyje korporaciją, kuriančią patikimą, našią ir ilgaamžę sunkiąją techniką. „Caterpillar“, labiau žinomos kaip CAT®, istorija prasidėjo 1925 m. JAV. Jos įkūrėjai pirmieji traktoriui pritaikė dyzelinį vidaus degimo variklį ir vietoje standartinių užpakalinių ratų įrengė vikšrus, dėl kurių naujoji technika pradėta vadinti „Caterpillar“ (išvertus iš anglų k. reiškia „vikšras“), vėliau taip buvo pavadinta ir įmonė.
Visus 90 metų kokybė buvo „Caterpillar“ prioritetas, todėl šios mašinos – patikima investicija, turinti išliekamąją vertę. Kurdama patikimą, našią ir lengvai prižiūrimą techniką, kompanija daug dėmesio skiria naujoms technologijoms kurti ir plėtoti, mašinoms automatizuoti. Įmonės pritaikytos hibridinės technologijos padeda sumažinti degalų sąnaudas, anglies dvideginio emisiją ir padidinti mašinų darbo našumą.

Ratinis krautuvas CAT 930K (variklis CAT C7.1 ACERT, galingumas 119 kW (160 AG), svoris 13 135–13 382 kg, kaušo dydis 2,1–5 kub. m). Daugiau modelių – www.witraktor.lt.

Modernios ir našios CAT technikos įsigijimas – viena geriausių paskatų darbuotojams

„Šiandien drąsiai tvirtinu, kad esame patenkinti pasirinkimu. Technika CAT yra daugiafunkcė, todėl ja atliekame sudėtingus darbus. O juk galėjome įsigyti ir pigesnės technikos, bet ką paskui su ja būtume darę?“ – pasakojo UAB „Biastra plius“ direktorius Stanislavas Tracevičius apie šiais metais įsigytą ratinį krautuvą. Nuo 2005-ųjų UAB „Biastra Plius“ kompostuoja Vilniaus miesto nuotekų dumblą, kuriuo vėliau tręšiamos Lietuvos ūkininkų žemės. Įmonė kelia didelius reikalavimus darbo kokybei, taigi naudoja tik patikimą techniką ir taiko patikrintas technologijas. S. Tracevičius prisipažino, kad, planuodami pirkti naują techniką, pirmiausia atidžiai išstudijavo rinką ir įvertino pasiūlą. „Dar pernai nusprendę modernizuoti įmonę ir atnaujinti autoparką, supratome, kad būtina nauja moderni technika. Apsvarstėme įvairių tiekėjų pasiūlymus, tačiau tik CAT technikos rodikliai mums buvo vertingiausi“, – pasakojo S. Tracevičius. Naująja CAT technika džiaugiasi ne tik įmonės vadovas, matydamas padidėjusį darbo našumą. „Modernios ir našios technikos įsigijimas – viena geriausių paskatų darbuotojams. Prie kolegų išgirto CAT krautuvo nuolat rikiuojasi operatoriai, norėdami jį išbandyti. Jie geriausiai supranta, kad iš sandėlių išvažiuoti aukštai pakelta galva galima tik vairuojant CAT mašinas“, – sakė UAB „Biastra plius“ vadovas.
„Mes – ne naujokai versle, todėl nuolat galvojame apie ateitį. Net jei tektų sustabdyti veiklą, dalį investuotų lėšų susigrąžintume, pardavę patvarią ir ilgaamžę CAT techniką“, – teigė UAB „Biastra plius“ direktorius S. Tracevičius.

Nudirbame dvigubai daugiau darbų

Hidraulinis vikšrinis ekskavatorius CAT 320E L (variklis CAT C6.6 ACERT, galingumas 107 kW (145 AG), svoris 21 700–23 500 kg, kaušo dydis 1,19 kub. m, maksimalus strėlės siekis 9 860 mm). Daugiau modelių – www.witraktor.lt.

Buldozeris CAT D6K2 LGP (variklis CAT C6.6 ACERT, galingumas 95 kW (128 AG), svoris 13 948 kg, peilio plotis 3 682 mm, peilio dydis 3,35 kub. m). Daugiau modelių – www.witraktor.lt.

„Dar mano tėvas sakė, kad jei noriu būti geriausias, privalau dirbti su savo srities profesionalais. Todėl, nusprendęs plėsti verslą ir modernizuoti ūkį, daug konsultavausi ir su bičiuliais, ir su kitomis įmonėmis. Tačiau visų atsakymas buvo vienareikšmiškas: „Jei turi už ką, pirk CAT“, – prisiminė ūkininkas Tomas Maksvytis iš Vilkaviškio rajono Gižų kaimo. „Žinojau, kad tai nėra pati pigiausia technika, tačiau visi tikino, kad greit ji atsipirks“, – pridūrė jis.
Įsigijęs vikšrinį ekskavatorių CAT 320 EL ir buldozerį CAT D6K2, ūkininkas netrukus pastebėjo, kad padidėjo darbo našumas. „Pats tokios galingos technikos nevairuoju, teko samdyti dar du žmones. Darbų vadovas, turintis keturiasdešimties metų patirtį, sakė, kad pradėjus dirbti CAT per tą patį laiką galima nudirbti dvigubai daugiau darbų“, – pasakojo ūkininkas.
Išnaudodamas naujosios technikos privalumus, T. Maksvytis netrukus išplėtė veiklą. „Nors žemės ūkyje darbų tikrai netrūksta, su naująja technika drąsiai žengėme į kitą sritį – ėmėme ruošti statybos aikšteles. Pamatę, kiek nudirbame per trumpą laiką, klientai nustojo stebėtis dideliais darbo įkainiais, kviečia pratęsti sutartis. Jau įsitikinau, kad patikima technika teikia naujų galimybių, tik reikia mokėti jomis pasinaudoti“ , – sakė T. Maksvytis.

„Witraktor“ supranta Lietuvos ūkininkų problemas
2000 m. oficialia „Caterpillar“ atstove Lietuvoje tapo UAB „Witraktor“, priklausanti Suomijos koncernui „Wihuri“. Lietuvoje 15 metų veikiantis tinklas ūkininkams siūlo pirkti ir nuomotis techniką CAT, taip pat atlieka techninę priežiūrą. Be to, gavusiesiems ES paramą technikai įsigyti, „Cat Financial“ siūlo gamyklinio „Caterpillar“ finansavimo paslaugą – paskolą, o kitiems klientams – finansinį lizingą.
„Nuolat bendraudami su ūkininkais žinome, kad jie turi ne tik dirbti pačiame ūkyje, bet ir tvarkyti aplinką, kelius, melioruoti laukus, nes savo jėgomis savivaldybės to padaryti negali. Ne kartą girdėjome, kad mažai gendančia, našia technika noriau dirba ir darbuotojai: juk tokie pirkiniai tarnauja žmonėms, o ne žmonės jiems“, – teigė „Witraktor“ vadovas Rasantas Valaitis.
„Lietuvos ūkininkai vis dažniau plečia verslą, panaudodami techniką vidiniams ūkio darbams, teikdami paslaugas kaimyniniams ūkiams ar statybvietėms. Ūkininkams, pradedantiems naują verslą, mažai gendanti, naši technika, turinti didelę išliekamąją vertę, yra saugiklis, mažinantis naujos veiklos riziką“, – sakė R. Valaitis.