Ukrainoje vyko žemės ūkio paroda „Agro – 2014“

Pastaruoju metu  Ukrainą krečia neramumai, iš šios šalies nuolat skrieja žinios apie perversmus ir protestus. Vis dėlto yra ir pozityvių žinių. Šiomis dienomis Ukrainos žemdirbiai dalyvauja žemės ūkio parodoje „Agro-2014“, kurioje apsilankė ir žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna.

Birželio 4–7 dienomis Kijeve vyksta tarptautinė paroda „Agro-2014“, kur naujausia technika, įspūdingi ir egzotiški gyvuliai bei paukščiai ir skaniausias maistas. O prie kiekvieno stendo galima pamatyti ir tikrus konditerijos šedevrus – Ukrainos tradicinį skanėstą – karvojų. Parodos lankytojai turi galimybių paragauti ekologiškų vaisių, naminės duonos, rūkytų mėsos gaminių ir, aišku, gorilkos – ukrainietiškos degtinės.

Trečiadienį parodą atidaręs Ukrainos agrarinės politikos ir maisto pramonės ministras Igoris  Švaika (Ihor Shvaika) teigė, kad susirinko patys geriausi žemdirbiai ne tik iš Ukrainos, bet ir iš kitų šalių. Nepaisant neramumų, į Kijevą atvažiavo daugiau nei 1000 dalyvių iš 16 pasaulio šalių. „Labai įdomi paroda ir smagu buvo joje apsilankyti. Džiaugiuosi, kad žemdirbiai atvažiavo, kad nepaisant šalį užklupusių neramumų, jie išlieka vieningi ir toliau dirba“, – kalbėjo žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna. Jau 26-ąjį kartą ūkininkai iš visos šalies suvažiuoja, kad pristatytų savo gaminius, parodytų techniką ir pasidalytų patirtimi.

„Agro-2014“ parodos dalyviai ir svečiai galėjo pasigrožėti ir įspūdinga žemės ūkio technika – plūgai, šienapjovės, kultivatoriai, kombainai, traktoriai ir daugybė kitos naujausios įrangos. Kiekviena ši mašina skirta ne tik palengvinti žemės ūkio darbus žmogui, bet ir didinti jo darbo našumą. Ar technika tikrai tokia efektyvi, kaip sako gamintojai, svečiai ir dalyviai galės įsitikinti parodos metu, kol bus atliekami įvairūs bandymai.

  O šalia maisto produktų ir technikos atskirame parodos paviljone „apsigyveno“ gyvuliai: buliai, karvės, kiaulės, žirgai. Aptvaruose laikomi gyvuliai susilaukė nemažo dėmesio, domėjosi jais ne tik žemdirbiai, bet ir maži vaikai su tėveliais. Ypač akį traukė kiaulės ir karvės, papuoštos kaspinais.

Parodos arba, kaip sako organizatoriai, tikros ukrainiečių mugės metu suplanuotos įvairios konferencijos, kuriose bus diskutuojama apie iškilusias problemas žemės ūkyje ir galimą jų sprendimą.

Abiejų šalių ministrai pasirašė dvišalį veiksmų planą, kuris sustiprins Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą iki 2016 metų. Kiek netikėta, tačiau malonia staigmena tapo ministrui įteikta padėka už santykių plėtojimą tarp Lietuvos ir Ukrainos žemės ūkio sektoriuje.

aukstalipiai    paroda2

  paroda8   paroda9

paroda10   paroda

paroda4  paroda11