Uzbekistanas laukia lietuviško pieno, ledų ir sūrių

Šiandien į Taškentą  atvyko Žemės ūkio ministerijos delegacija, kuri dalyvaus tarptautinėje  parodoje ,,AGROMINITECH EXPO-2014“ bei aptars tolesnį bendradarbiavimą dėl eksporto su partneriais iš Uzbekistano.

„Agrominitech EXPO-2014“ – tai kasmetinė tarptautinė paroda, kurioje pristatoma naujausia technika, skirta žemės ūkiui. Paroda rengiama jau devynerius metus, per visą tą laiką joje dalyvavo daugiau kaip keli šimtai įmonių iš 35 pasaulio šalių. „Nuolatinis naujų kontaktų užmezgimas ir jau esamų palaikymas yra būtinas, kai kalbama apie eksporto rinkų plėtrą, tarpvalstybinį bendradarbiavimą. Ši tarptautinė paroda – tai puiki galimybė susipažinti su naujovėmis, be to, ji plačiai atveria kelius į Uzbekistano rinką“, – pažymėjo delegacijos vadovas, žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas. Delegacija iš Lietuvos ketina susipažinti su naujausiomis technologijomis žemės ūkio srityje ir galimybėmis jas pritaikyti Lietuvoje.

agrominitechTaip pat žemės ūkio viceministras R. Šatkauskas dalyvaus tarptautinėje konferencijoje „Svarbiausi rezervai vykdant maisto programą Uzbekistane“, kur kartu su kitais dalyviais aptars bendradarbiavimo su tarptautinėmis finansinėmis institucijomis galimybes, įgyvendinant projektus, skirtus pritraukti modernias žemės ūkio technologijas, didinant vaisių pasėlių ir vynuogynų derlingumą ir produktyvumą, gerinant infrastruktūrą ir logistiką. Konferencijoje dalyvaus tarptautinių organizacijų bei fondų atstovai, diplomatai ir kiti valstybinių institucijų pareigūnai. Konferencijos tikslas – pristatyti pažangių technologijų diegimo ūkiuose galimybes, kurios padidins daržovių atsparumą ligoms bei pagerins jų skonį ir kitas savybes. Taip pat bus aptariami šiuolaikinės maisto pramonės mastai ir pasaulinių rinkų poreikių patenkinimas. Vėliau viceministro vadovaujama delegacija ketina apsilankyti Uzbekistano dideliuose ir smulkiuose ūkiuose, maisto perdirbimo įmonėse Samarkando ir Taškento srityse.

Lietuva į Uzbekistaną eksportuoja pieno produktus (varškę, sūrį, ledus) ir žuvį. 2013 metais visas žemės ūkio ir maisto produktų eksportas iš Lietuvos siekė 4696,8 mln. eurų. Žemės ūkio ir maisto produktai sudarė 19,1 proc. nuo viso Lietuvos prekių eksporto. 2014 m. sausio–kovo mėn. daugiausia iš lietuviškos kilmės produktų eksportuota miltų, granulių ir rupinių iš žuvų, sūrių ir varškės, sviesto, grietininių ir kitų valgomųjų ledų. Šie produktai sudarė 96 proc. eksportuotų lietuviškos kilmės produktų vertės.

Žemės ūkio ministerijos informacija