„Dalinkimės svajonėmis“ – kviečia Lietuvos žvaigždės, keliaujančios po vaikų globos namus

Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su „Mažojo princo fondu“, įgyvendinančiu iniciatyvą „Visa Lietuva skaito vaikams“, ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ Tarptautinę vaikų knygos dieną paminės neįprastoje erdvėje – Vilniaus geležinkelio stotyje. Šiuo renginiu kovo 31 dieną bus pradėtas socialinis projektas „Į vaikų globos namus – su knyga!“. Jo globėja – socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Renginiai kvies dalytis dėmesiu, šiluma ir bendravimo džiaugsmu skaitant balsu knygas, sekant pasakas, dainuojant ir vaidinant. Balandžio 2 d., Tarptautinę vaikų knygos dieną, projekto rengėjai, žymūs Lietuvos žmonės ir savanoriai dovanos šventę Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų mažyliams. Balandžio 15 d., Tarptautinę kultūros dieną, skaitymo šventė tęsis Vilniuje, Lietuvos geležinkelių muziejuje, į kurį atvyks VšĮ Vaikų laikinosios globos namų „Atsigręžk į vaikus“ dviejų filialų globotiniai, o balandžio 17 d. – Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose. Skaitymo balsu renginiuose dalyvaus apie kelis šimtus vaikų.
„Šiandien Lietuvos vaikų globos namuose auga 3800 be tėvų globos likusių vaikų. Dauguma jų – vyresnio mokyklinio amžiaus, kuriems ypač trūksta artimo ryšio su suaugusiuoju, jo namų šilumos, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Odeta Tarvydienė. – Šventės „Į vaikų globos namus – su knyga!“ tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad globos namuose augantiems vaikams reikalinga ne tik materialinė parama, bet ir individualus dėmesys“.
Akcijai per 200 knygų padovanojo AB „Lietuvos geležinkeliai“. „Jaučiame džiugią pareigą prisidėti prie tokių prasmingų projektų ir padėti auginti išsilavinusią bei skaitančią naująją kartą – tad keliaukime visi į vaikų globos namus su knyga jau šiandien! Beje, balandžio 2 d. švęsime ne tik Tarptautinę vaikų knygos dieną, bet ir garsaus rašytojo Hanso Christiano Anderseno gimtadienį. Tegul ta kelionė tęsiasi visą balandį, gegužę – iki pat birželio 1-osios, Tarptautinės vaikų gynimo dienos“, – sako bendrovės generalinis direktorius Stasys Dailydka.
„Skaitymas kartu su vaiku, skaitymas vaikui – artimas bendravimas, suteikiantis galimybę kartu nukeliauti į nuostabų pasakų pasaulį ir patirti pačias geriausias emocijas. Buvimas kartu su knyga – tai ugdymas skaitant, savęs ir pasaulio pažinimas, prasminga ir turininga pramoga ir vaikui, ir suaugusiajam. Be tėvų ir artimųjų augantiems vaikams labai reikia mūsų dėmesio bei globos“, – dalijasi mintimis etnomuzikologė, iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė Loreta Sungailienė.
Globos įstaigose augantiems vaikams skaitys, seks pasakas, dainuos ar vaidins žinomi Lietuvos žmonės: laidų vedėjai  Giedrius Leškevičius, Loreta Sungailienė, Laura Imbrasienė, dainininkės Girmantė Vaitkutė, Rūta Lukoševičiūtė, Eva, Eglė Juozapaitienė, Rasa Stoškuvienė, dainininkai Virgis Stakėnas, Mino, Tomas Eigertas, Vaidas Lengvinas, režisierius Vytenis Pauliukaitis, rašytojas Vytautas Račickas, dailininkė Sigutė Chlebinskaitė, „Stalo teatro“ vadovė Saulė Degutytė, lektorė, skaitymo ekspertė Audronė Lapienienė, Visų Šventųjų parapijos klebonas Vytautas Rapalis. Prie iniciatyvos taip pat ketina prisidėti dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“, grupės „Kitava“ dalyviai, studentai savanoriai iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio ir Kauno, radijo laidos „Vakaro žvaigždelė“ vedėjos ir kiti. Su vaikais ir jaunimu bendraus džiaugsmu bei geromis emocijomis dalytis skatinanti kampanija „Myliu pandą“.
Prie skaitymo balsu projekto prisijungė ir daugiau kaip kelios dešimtys šalies vaikų globos įstaigų. Taip pat kviečiami skaityti vaikams ir Lietuvos gyventojai. Norintieji tai daryti gali susisiekti su netoliese esančiomis vaikų globos įstaigomis.
Vaikams knygų, žurnalų, pasakų garso įrašų taip pat dovanos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai, leidyklos „Vaga“, „Tyto alba“, „Alma Littera“, „Gimtasis žodis“, „Dominicus Lituanus“, „Trys nykštukai“, „Briedis“, „Didakta“, „Žara“, „Jūsų Flintas“, „Lututė“, žurnalai „Bitutė“, „Vakaro žvaigždelė“ ir kiti. Saldumynais ir kitokiais gardumynais vaikus vaišins Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, „Gusto blyninė“ ir kepyklėlė „Crustum“.
Jau trečius metus vykstančio projekto baigiamasis renginys – Pasakų personažų paradas ir skaitymo balsu maratonas Kauno mieste birželio 1 d., Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Asmenys kontaktams:
Tomas Vaišvila
Viešųjų ryšių projektų vadovas 
UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“ 
Algirdo g. 25, LT-03219 Vilnius
Mob. telefonas: +370 640 56396
Telefonas: +370 5 2154964 
Faksas: +370 5 2153985
El. paštas: tomas@vipcommunications.lt  
www.vipcommunications.lt 
arba:
 
Vidmantas Gudas
Atstovas spaudai
AB „Lietuvos geležinkeliai“
Mindaugo g. 12, LT-03603 Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 269 3029
Mob.: +370 615 87098  
email: v.gudas@litrail.lt
http://www.litrail.lt