Valdovų rūmų muziejus jungiasi prie iniciatyvos „Lietuvai ir man“

Trispalvė draugystės apyrankė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti, iki 2015 m. kovo 11 d. moksleiviams bei studentams taps nemokamu bilietu į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus. Prisidėjęs prie patriotinės jaunimo iniciatyvos „Lietuvai ir man“, Valdovų rūmų muziejus akcijos dalyvius kviečia pinti trispalves draugystės apyrankes, jomis pasipuošus apsilankyti muziejuje, o vėliau jas užrišti ant Gediminaičių stulpų Nacionalinėje dailės galerijoje.

„Su dideliu džiaugsmu palaikome šią prasmingą idėją ir tikimės, kad ją įgyvendindami visi patirs daug kūrybinio džiaugsmo, sutvirtins draugystę su esamais ir sutiks naujų draugų, taip pat dėmesį sutelkdami į šalies kultūrą, istoriją ir praeitį prisimins valstybingumo tradicijas“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja kultūros veiklai dr. Jolanta Karpavičienė.

Neįprastą akciją, simboliniu būdu subursiančią lietuvius visame pasaulyje, pasiūlė jaunoji karta, užaugusi su Nepriklausomybe. Akciją „Lietuvai ir man“ inicijavo keturios jaunimo organizacijos: Lietuvos moksleivių sąjunga, Mokinių parlamentas, Lietuvos studentų sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba. Akciją remia ir palaiko Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijos. Akcijos globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Akcijos metu moksleiviai, tėvai, mokyklų bendruomenių nariai ir visi mūsų šalies piliečiai, gyvenantys Lietuvoje bei užsienyje, kviečiami pinti trispalves draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę, – teigia organizatoriai. – Tarp jaunimo populiarių draugystės apyrankių pynimas – fantazijos ir kūrybiškumo kupinas užsiėmimas. Šios apyrankės – tai draugystės ženklas, dovana artimiausiems draugams, ji nenurišama nuo rankos, kol pati nesusidėvi.“

Iki 2015 m. kovo 11 d. su nusipinta apyranke į Valdovų rūmų muziejų atvykę mokiniai, juos lydintys mokytojai bei studentai, ryšintys trispalvę draugystės apyrankę, turės galimybę nuolatines ekspozicijas lankyti nemokamai.

Neturintieji apyrankių, tačiau norintieji jas įsigyti 2015 m. vasario 14–15 d., šeštadienį ir sekmadienį, galės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose sužinos, kaip būdavo pinamos juostelės-apyrankės prieš daugiau kaip tūkstantį metų. Užsiėmimus ves archeologė, tekstilės gaminių ir drabužių rekonstruktorė, amatininkų klubo „Dvaro meistrai“ narė Virginija Rimkutė. Šiuose specialiuose edukaciniuose užsiėmimuose galės dalyvauti visi iš anksto užsiregistravę ir edukacinius bilietus įsigiję muziejaus lankytojai.

Visas nupintas trispalves apyrankes iki 2015 m. kovo 10 d. akcijos „Lietuvai ir man“ organizatoriai prašo atnešti į Nacionalinę dailės galeriją ir užrišti ant specialiai įrengtų Gediminaičių stulpų. Visai konstrukcijai papuošti reikės 250 tūkst. draugystės apyrankių.

 805199

Registracija į edukacinius užsiėmimus:

http://valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija/aktualijos/nusipink-trispalve-apyranke#.VNnOgOaUc8o

Daugiau informacijos:

Ramunė Hazir

Komunikacijos koordinatorė

Tel. (8 5) 262 2645

Mob. + 370 606 13 130

El. p. r.hazir@valdovurumai.lt

www.valdovurumai.lt