Vilniuje vyko „Nacionalinis Giros Ringas“

Antradienį, gruodžio 2 d., įvyko šeštasis „Nacionalinis Giros Ringas“, kurio metu buvo degustuojamos giros, parduodamos Lietuvos rinkoje. Šeštąjį kartą „Nacionalinis Giros ringas“ įvyko „Alaus namuose“ (Goštauto g. 8, Vilnius). Kaip ir kiekvienais metais, buvo dvi vertinimo komisijos – LIAUDIES ir PROFESIONALŲ.

Profesionalų komisiją, kurie buvo atsakingi už Grand prix nominaciją, sudarė 9 nariai, Jos pirmininkas – „Poliarizuotų stiklų“ lyderis Šarūnas Mačiulis – Šaras, prieš kelis metus visiškai atsisakęs alkoholio, ir pasak jo nuo to laiko tapęs „didžiausiu giros žinovu“ Lietuvoje. Liaudies balsą reprezentavo apie 70 giros ištroškusių piliečių, kurie išrinko aukso, sidabro ir bronzos medalių laimėtojus.

Specialiai atrinkta profesionalų komisija ir liaudis ragavo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio giros gamintojų produkciją, „aklos degustacijos būdu“ – nežinant kokią girą degustuoja, bei vertino ją pagal tam tikrus kriterijus – išvaizda, aromatas, skonis, prisotinimas angliarūgšte ir bendras įspūdis. Gira buvo atrinkta Lietuvos parduotuvėse, gamintojams nežinant ir nedalyvaujant.

Degustacijai buvo pateiktos 27 giros ir giros gėrimų rūšys, tad rinktis buvo iš ko – ragauta lietuviška, latviška, baltarusiška bei rusiška giros gamintojų produkcija. Nors tarptautinėse parodose lietuviškos giros skina laurus, tačiau savam krašte jos nesublizgėjo ir pagrindines pozicijas užleido latviškai girai. Dar skaičiuojant rezultatus komisijos pirmininkas Šarūnas Mačiulis – Šaras prognozavo, kad laimėtoju gali tapti visiškai naujas rinkos dalyvis.

2014 metų „Nacionalinio giros ringo“ nominacijos:

Grand prix – „Volfas Engelman Imperial“ (Volfas Engelman, AB, Lietuva) Aukso medalis – „Tanheiser Porteris“ (SIA „Ilgezeem“, Latvija)

Sidabro medalis – „Smetoniška Apynio“ gira (Volfas Engelman, AB, Lietuva) Bronzos medalis – „Gira Tanheiser tamsi“ (SIA „Ilgezeem“, Latvija)

„Tanheiser Porteris“ surinko ir profesionalų, ir liaudies komisijų simpatijas, tačiau iki Grand prix jai pritrūko vos kelių balų.

Po renginio kalbintas AB „Folfas Engelman‘ marketingo vadovas Mantas Matukaitis džiaugėsi, jog tik šiemet pradėta gaminti „Volfas Engelman“ prekės ženklo gira, natūraliai rauginta alaus mielėmis, buvo taip aukštai įvertinta.

Maloniai nustebino mažųjų gamintojų naujiena – tik šiemet rinkoje pasirodžiusi „Daujotų gira“ (gamintojas „Davra“, Lietuva), kuri pagal profesionalų komisijos vertinimo rezultatus labai mažai atsiliko nuo Grand prix laimėtojos.

2013 metais vykusio renginio metu buvo apdovanotos šios giros: Grand Prix – „Smetoniška Apynio gira“; Aukso medalis – „Selita“ Kaimiška firminė; Sidabro medalis – „RIMI KVAS“;

Bronzos medalis – „Senojo Pasvalio gira“. Renginio iniciatorius ir organizatorius – VšĮ „Giros ringas“.

IMG_8028 IMG_8026 IMG_8024 IMG_8023 IMG_8007 IMG_7994 IMG_7976 IMG_7934

Kontaktinis asmuo:
Gediminas Navickas gin@apiealu.lt 869874566