„Ūkininko patarėjas“ Nr. 15, 2017 m. vasario 4 d.

0,45 € 0,30 €

Elektroninis leidinys

Kas AB „Kiaulių veislininkystė“ galanda peilį?

Aldona SIREIKIENĖ
„ŪP“ korespondentė

Lietuviai nuo seno laikė nemažai kiaulių, nes agrariniame krašte tam palankios sąlygos, be to, patys savo ūkiuose užaugindavo kokybiškų pašarų, todėl mėsos užtekdavo didelėms šeimynoms ir dar gražiausius bekonus į užsienį parduodavo.
Darbštiesiems sodiečiams rūpėjo užauginti sveikus gyvulius, pelningai juos parduoti, stengėsi, kad mėsa būtų kokybiška, todėl kiaulių veislininkystės darbas Lietuvoje pradėtas jau 1926 m. – įsteigta Kiaulių augintojų draugija, į kurią įstojo beveik visi pažangesni krašto kiaulių augintojai, turėję grynų veislių kiaulių bandas.
Keitėsi šimtmečiai, valdžios, įvyko daug permainų, atsirado naujovių žemės ūkyje. Pastaraisiais metais kyla daug konfliktų ir erzelynės kiaulių veislininkystės sektoriuje. Tam įtakos turi ne tik afrikinio kiaulių maro grėsmė, nestabilios parduodamų kiaulių kainos, didelė konkurencija rinkoje. Didelių nesutarimų debesys dėl skirtingo požiūrio į kiaulių veislininkystę pakibo virš dviejų organizacijų – Lietuvos kiaulių augintojų (LKAA) ir Lietuvos veislinių kiaulių ir gerintojų asociacijų (LVKGA).
Sumaišties įnešė ir žinia apie ketinimą privatizuoti Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldžias įmones, tarp kurių ir AB „Kiaulių veislininkystė“.

Nori būti valstybės tarnautojas, padžiauk partijos bilietą!

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo nustatyti, kad bet kokias vadovaujančias pareigas valstybės tarnyboje pradėję eiti asmenys sustabdytų savo veiklą politinėse partijose. Motyvas – kad į valdžią atėjusios partijos į įvairius postus nesusodintų savų žmonių. Tokia nuostata buvo priimta svarstant Valstybės tarnybos įstatymo projektą. Tačiau konstitucinės teisės žinovai mano, kad toks sprendimas gali prieštarauti pagrindiniam šalies įstatymui.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.