Greitoji medicinos pagalba vis dar podukros vietoje

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigadas daug kur sudaro du nariai. Dažnai jie patiria traumas persitempdami, nes tenka nešti ir labai sunkių ligonių. Parlamentarai siūlo GMP brigadas išplėsti iki trijų asmenų, tačiau netgi tai padarius, vargu, ar artimiausiu metu situacija iš esmės pasikeistų, nes tam trūksta ir lėšų, ir ypač rajonuose labai stinga šioje srityje galinčių dirbti slaugytojų, kitų specialistų.

Traumos ir išvaržos – kasdienybė  

„Greitajai medicinos pagalbai neskiriama pakankamai dėmesio. Mums jau trūksta kantrybė. Tokiomis sąlygomis toliau dirbti nebegalima, greitai nebus kam teikti skubią medicinos pagalbą“, – „Ūkininko patarėjui“ teigė Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos direktorė Rasa Mončienė.

Tikra tragedija, pasak direktorės, kai dviem GMP brigados nariams reikia iš ketvirto ar penkto namo aukšto išnešti stambų, 120  kg sveriantį, ligonį, o aplinkui nieko nėra, kas padėtų.

„Mes privalome suteikti pagalbą, o jei tokiam sunkiam ir nevaikščiojančiam ligoniui reikalinga ligoninės pagalba, mes jį turime vežti į gydymo įstaigą. Ne mažesnės problemos ir kaimuose. Žiemą, kai būna užpustyti keliai į vienkiemius, greitosios medikams kartais tenka eiti vieną ar du kilometrus iki ligonio namų ir jį parsinešti ant neštuvų tuos porą kilometrų iki greitosios automobilio, nes negali privažiuoti. Nešdami sunkų ligonį greitosios medikai patiria traumas persitempdami. Štai tokiomis sąlygomis dirbame“, – sakė R. Mončienė.

Būna atvejų, kai GMP darbuotojai atvykę pas pacientus susiduria su grasinimais ir bauginimais.

Visą straipsnį skaitykite ŪP Nr. 101, p. 1-10

Violeta GUSTAITYTĖ

ŪP korespondentė