Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Ūkininkai jau gali išsiimti lengvatinių gazolių leidimus kitiems veiklos metams

2024/07/04


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad ūkininkai, prisijungę prie „Mano VMI“, jau gali išsiimti leidimus įsigyti lengvatinių žemės ūkyje naudoti skirtų gazolių (žymėtų dyzelinių degalų). Šiais metais leidimai suformuoti 94 tūkst. ūkininkų.

„Ūkininkai, kurie praėjusiais metais turėjo leidimus ir jiems buvo suformuota Žemės ūkio veiklos subjekto naudotojo kortelė, nieko papildomai daryti neturi – duomenys kortelėje buvo atnaujinti automatiškai“, – teigia VMI Akcizų administravimo departamento direktorius Žygintas Grekas.

VMI atstovas pažymi, kad atspausdintą kortelę užtenka degalinėje pateikti kartu su asmens tapatybės dokumentu, o kad atsispausdinti ją nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes tai galima pasidaryti ir savarankiškai (Mano VMI > Dokumentai > Pažymėjimai / leidimai taikyti akcizų lengvatas).

Kokį gazolių kiekį gali įsigyti ūkininkas, VMI apskaičiuoja pagal Žemės ūkio duomenų centro pateiktus duomenis. Praėjusiais metais leidimai suformuoti 101 tūkst. gyventojų.

Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI.

 

VMI informacija

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas