Kol bus gražuolių ūkininkaičių, kaimas neišnyks (nuotraukų galerija)

Praėjusį savaitgalį Raudondvario dvaro didžiojoje menėje „Mis ūkininkaite 2016“ karūnuota 21-erių metų Aleksandro Stulginskio universiteto antrakursė Akvilina Čerkauskaitė. Trečią kartą „Ūkininko patarėjo“ organizuotame unikaliame konkurse varžėsi penkios dešimtys merginų. Finale savo grožį, išradingumą, sugebėjimus ir talentus demonstravo dvylika.

Viliojo auksiniu žirgu su karieta
Kai griaudžiant Kauno r. ūkininkų pučiamųjų orkestrui „Algupys“ merginos pasirodė scenoje, salėje nuaidėjo plojimai. Renginio vedėjas Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Edvinas Vadoklis pašmaikštavo: gražiausios vakaro merginos pilies kieme jau laukia karieta su auksiniu žirgu. Ši dvaro iliuminacija iš tiesų atrodė įspūdingai. Gaila, kad karieta buvo tik graži renginio vizija.
Per pirmąją rungtį, po prisistatymo, konkursantės turėjo parodyti savo grakštumą nešdamos naščiais nelengvus du medinius kibirus. Vienoms sekėsi geriau, kitoms šiek tiek prasčiau, bet dešimties narių komisija, kuriai vadovavo „Ūkininko patarėjo“ vyriausiasis redaktorius Vytenis Neverdauskas, galėjo puikiai įsitikinti konkursančių grakštumu netgi atliekant sunkokus darbus, be kurių kaime neapsieinama.
Žiuri nariais buvo renginio globėjas Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, kultūros, konkurso rėmėjų atstovai. Komisijoje buvo vienintelė moteris. Bet kas geriausiai gali įvertinti trapų merginų grožį, jeigu ne vyrija?

Demonstravo, ką sugeba
Ne mažiau įdomus buvo ir talentų konkursas, kuriame kiek­viena mergina turėjo parodyti, ką sugeba. Vienos šoko tautinius šokius su savo kolektyvu, kitos vienos, kai kas sukosi tango ritmu, trečios dainavo, rodė savo siuvinėjimo kryželiu meną, kulinarinius sugebėjimus, demonstravo, kaip yra išmokusios apsiginti nuo užpuolikų, net kortų magiją.
Kol merginos varžėsi scenoje, įžymiausias Lietuvos floristas Marijus Gvildys visiems matant kūrė būsimoms konkurso nugalėtojoms spalvingas kompozicijas. Juo labiau artėjo finalas, tuo didėjo ir puošnesnės darėsi puokštės.
Pertraukėlių tarp pasirodymų metu žiūrovus linksmino Kauno rajono pasididžiavimas „Božolė“ choras, sklaidydamas ne tik tvyrančią konkursančių, bet ir jų atvykusių palaikyti artimųjų, draugų įtampą.

Ne toks kaip kiti
„Mis ūkininkaitės“ konkursas šiek tiek skiriasi nuo įprastų grožio konkursų. Juose neretai labiausiai vertinamas tik išorinis merginų grožis, mokėjimas vaikščioti nenatūraliai kryžiuojant kojas ir daugelis kitų dirbtinių dalykų, paliekančių šone natūralumą, praktinius sugebėjimus, reikalingus kasdieniame gyvenime.
Raudondvaryje vykusio finalinio konkurso metu merginoms sunkiai sekėsi slėpti jaudulį. Tačiau viską atpirko nuoširdumas ir natūralumas. Prisistatydamos komisijai ir žiūrovams jos pasakojo apie savo darbus, pomėgius, ateities planus, demonstravo sugebėjimus. Buvo čia, kaip ir dera pagal tradiciją, ir bikini, ir elegancijos konkursas, o merginos puikiai su tuo susitvarkė.
Visos finalistės kilusios iš kaimo, vienaip ar kitaip yra susijusios su žemės ūkiu. Ne viena šiuo metu studijuoja šalies aukštosiose mokyklose, tačiau puoselėja planus grįžti į tėvų ūkį, įsilieti į vietos bendruomenių gyvenimą.
Netoli Šatrijos kalno Upynos kaime, Telšių rajone, gyvenanti Simona Usytė ne tik talkina savo tėvams, bet jau ir pati turi savo augalininkystės ūkį. Šiuo metu ji studijuoja farmaciją, bet baigusi mokslus žada grįžti į gimtąjį kaimą.
Dvidešimt penkerių metų Jolita Merkevičiūtė ūkininkauja Kazlų Rūdos savivaldybės Jankų kaime, turi savo augalininkystės ūkį.
Kartu su mama ir seserimi mišriame ekologiniame ūkyje Telšių rajone, Barvydžių kaime, darbuojasi ir Dovilė Gužauskytė. Ji moka kepti duoną, domisi floristika.

Nugalėtoja nesibodi jokių darbų
Konkurso žiuri pirmininkui V. Neverdauskui karūnuojant gražiausią šių metų kaimo merginą, ji neslėpė džiaugsmo ašarų.
„Mis ūkininkaite 2016“ tapusiai Akvilinai Čerkauskaitei atiteko ne tik sidabru spindinti karūna, bet ir 2 000 Eur prizas. Mergina iki studijų Kaune augo kaime, vos pora kilometrų nuo Radviliškio. Kartu su tėvais dirbo jų ūkyje.
„Manęs niekuomet negąsdino jokie darbai. Moku vairuoti traktorių, prireikus – netgi kombainą. Savaitgaliais vis stengiuosi grįžti į namus, padėti tėvams“, – atlėgus pirmajam jauduliui „Ūkininko patarėjui“ pasakojo didžiausio komisijos narių įvertinimo sulaukusi šviesiaplaukė.
Paklausta, kada pasijuto esanti graži ir galinti dalyvauti tokiuose konkursuose, Akvilina atsakė trumpai: „Tada, kai pradėjau studijuoti Aleksandro Stulginskio universitete.“
Mergina prisipažino labai mylinti gyvūnus ir netgi savanoriauja gyvūnų globos namuose. Namiškiai ją yra pavadinę mažąja veterinarijos gydytoja. Tėvai Rasa ir Alvydas Čerkauskai labai džiaugėsi, kad jų dukra tapo konkurso nugalėtoja. Tačiau paprašyti daugiau papasakoti, kaip ją augino, buvo santūrūs. „Ji visada mėgo meną, dainuoti, šokti, tačiau padebesiais neskrajojo. Mes ja tikėjome“, – pasakojo gražuolės tėvas.

Džiaugėsi savivaldybės atstovės sėkme
Pirmąja vicemis tapo 21-erių metų Sandra Tamkevičiūtė iš Kauno r. Juragių kaimo. Nuo pat vaikystės ji užsiima žirgų sportu. Atsivesti į sceną savo ištikimojo žirgo ir pademonstruoti, ką sugeba, ji, žinoma, negalėjo. Tačiau visa tai parodė filmuotoje medžiagoje.
„Mano svajonė – įsigyti savo žirgyną, kur galėčiau ir pati sportuoti, ir kitus mokyti“, – sakė ekstremalių iššūkių nestokojanti mergina.
Užrišęs merginai pirmosios vicemis juostą, Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas pasidžiaugė, kad viena iš konkurso nugalėtojų yra jo vadovaujamos savivaldybės atstovė. „Kol tokių merginų bus mūsų kaimuose, jie neišnyks“, – šmaikštavo pakaunės meras.

Ne tik specialistų, bet ir gražuolių kalvė
Sėkmė konkurse lydėjo ir dar vieną Aleksandro Stulginskio universiteto studentę devyniolikmetę Gabiją Pranaitytę. Ji išrinkta antrąja vicemis. Atrodo, kad ši aukštoji mokykla yra ne tik gerų specialistų, bet ir gražuolių kalvė.
„Esu ūkiška mergina, nesibodžiu juodesnio darbo. Nors nesu iš drąsiųjų, bet palaikoma savo draugų ir artimųjų galiu nieko nebijoti“, – prieš konkursą, dar nežinodama, kuo viskas baigsis, kalbėjo mergina. Ir ji neapsiriko: padėti merginai parodyti savo šokio talentą atvyko jos bendramoksliai šokėjai.
Akcinės bendrovės „Kauno grūdai“ įsteigtą specialų tūstančio eurų prizą laimėjo iš Telšių rajono Trimėsėdžio kaimo kilusi Karolina Šakytė. Scenoje ji pademonstravo kulinarinius sugebėjimus, lauktuvių atvežė savo iškeptų bandelių.
Šiuo metu mergina studijuoja mediciną ir dar negali pasakyti, kaip toliau susiklostys jos likimas. Myli žirgus, jei turėtų daugiau laiko, sako, jį skirtų sportui.
„Galbūt grįšiu į kaimą ir padėsiu jo žmonėms rūpintis sveikata, gal viskas pasisuks kitaip. Tačiau šiuo metu sugrįžtu į jį norėdama pabėgti nuo skubančio pasaulio, pasidžiaugti gamta ir ramybe“, – sakė specialaus prizo laimėtoja.

Apdovanotos specialiais medaliais
Visos konkurso finalininkės ir rėmėjai buvo apdovanoti specialiai Lietuvos monetų kalykloje pagamintais žalvariniais medaliais „Mis ūkininkaitė 2016“. Juos sukūrė dailininkas Vladas Žukas. Visoms finalistėms įteiktos garsaus juvelyro Giedriaus Bociso sukurtos sidabrinės apyrankės.
Šį gražų konkursą „Ūkininko patarėjui“ padėjo surengti generalinis rėmėjas „Agrosfera“, trąšos „Nutrivant“, partneris Kauno r. savivaldybė, grožio namai „MONRO“, informacinis rėmėjas „GoldFM“, rėmėjai „Audrokesta“, „rapsai.lt“, „Syngenta“, Lietuvos žemės ūkio ministerija, akcinės bendrovės „Kauno grūdai“, „Lytagra“, „Biržų žemtiekimas“.

Stasys JOKŪBAITIS
„ŪP“ korespondentas

Autoriaus ir Laimučio BRUNDZOS nuotraukos

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.

1

Konkurso „Mis ūkininkaitė 2016“ nugalėtojos.

7

Su „Mis ūkininkaite“ Akvilina Čerkauskaite kartu džiaugiasi floristas Marijus Gvildys, Kauno r. savivaldybės meras Valerijus Makūnas, pagrindinio rėmėjo UAB „Agrosfera“ generalinis direktorius Arminas Kildišis ir „Ūkininko patarėjo“ leidinių vyriausiasis redaktorius Vytenis Neverdauskas.

8

Žymaus juvelyro Giedriaus Bociso sukurta sidabro karūna Vytenis Neverdauskas tuoj papuoš Akvilinos Čerkauskaitės galvą.

9

Akcinės bendrovės „Kauno grūdai“ įsteigtą specialų „Mis šeimininkaitės“ tūkstančio eurų prizą laimėjo iš Telšių r. Trimėsėdžio kaimo kilusi Karolina Šakytė.

12

Žiuri atidžiai stebėjo konkurso finalininkių pasirodymus.

3

„Mis ūkininkaitės 2016“ karūna atiteko Aleksandro Stulginskio universiteto antrakursei Akvilinai Čerkauskaitei.

2

Pirmąja vicemis tapo 21-erių metų Sandra Tamkevičiūtė iš Kauno r. Juragių kaimo.

4

Sėkmė konkurse lydėjo ir dar vieną Aleksandro Stulginskio universiteto studentę devyniolikmetę Gabiją Pranaitytę. Ji išrinkta antrąja vicemis.

11

Žiūrovus linksmino Kauno rajono pasididžiavimas „Božolė“ choras.

6

Savo gracingumą merginos demonstravo naščiais nešdamos nelengvus medinius kibirus.

5

Talentų konkurse – šokis tango ritmu.

10

Tortas konkurso finalininkėms.

13

Kol merginos varžėsi scenoje, įžymiausias Lietuvos floristas Marijus Gvildys būsimoms konkurso nugalėtojoms kūrė spalvingas puokštes.

14

Gražiausios vakaro merginos pilies kieme laukė simboliška karieta su auksiniu žirgu.