Suvalkijos žemdirbių laukuose sėjos metas jau baigiasi

Ūkininkų sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas Sigutis Jundulas ir ūkininkas Mindaugas Mileris aptarė šiųmetę pavasarinę sėją.

Šiųmetis pavasaris žemdirbių nelepina orais, tačiau pavasarinę sėją nemažai Suvalkijos krašto ūkininkų jau spėjo baigti. Ūkininkai stengėsi išnaudoti kiekvieną momentą, palankų sėjai, tad kartais nuo ankstyvo ryto lig vidurnakčio plušo laukuose.
Suvalkijos krašto jaunasis ūkininkas Mindaugas Mileris pavasarinę sėją baigė prieš kelias dienas. Paskutines sėjo pupas. Ūkininkas iš viso turi apie 100 hektarų žemės, augina javus, rapsus, pavasarį sėjo apie 70 ha vasarinių kviečių, žirnių, pupų. Vyras džiaugiasi, kad šiųmečiai pasėliai neblogai peržiemojo, nereikėjo jų atsėti. Žemdirbys pavasarinei sėjai gerai paruošė, iškultivavo laukus ir stengėsi nutaikyti metą, kada žemė kiek pradžius, mat balandžio pirmoji pusė buvo gana lietinga.

„Šiemet su giminaičiu lauke dirbom vienu metu dviem traktoriais – vienas kultivavo, kitas čia pat paskui važiuodamas sėjo. Buvo dienų, kai septintą ryto pradėję darbą baigdavom pirmą nakties. Džiaugiuosi, kad nereikėjo laukų atsėti, kaip kad nutiko pernai, mat labai didelių nuostolių praėjusiais metais pridarė šalčiai. Praėjusį pavasarį daug laiko teko sugaišti atsėjant nušalusius pasėlius, buvo daug papildomų sąnaudų ir išlaidų. Labai džiaugiuosi, kad, palyginti su praėjusiais metais, šiemet pasėliai labai gerai peržiemojo. Gal tik rudenį kai kuriems trūko drėg­mės, tad šie dygo prasčiau, tačiau šiųmečiai žiemkenčiai nenuvylė, galbūt ir derliumi neblogu galėsim pasidžiaugti“, – trumpai pasikalbėti galulaukėje stabtelėjęs sakė
M. Mileris.

Ūkininkas Mindaugas Mileris sėją jau baigė, tačiau pavasariniai darbai laukuose dar nesibaigė.

Pavasario darbams dar galo nematyti – ūkininkams reikia javus, rapsus purkšti, tad pailsėti kol kas nėra kada. Ūkininkų sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas ir Žemės ūkio rūmų atstovas, patyręs agronomas Sigutis Jundulas džiaugiasi, kad net ir nelepinami gerų oro sąlygų dauguma šio krašto žemdirbių jau sugebėjo baigti sėją, nors yra ir tokių, kurie ją tik įpusėjo. Pavasarinė sėja, anot jo, tradiciškai trunka iki balandžio pabaigos, bet kartais užsitęsia dar ir gegužę.
„Šiemet pavasaris šaltas, tačiau dirva jau turi savo brandą. Sėti galima ne tik visą balandį, bet dar ir gegužės pradžioje. Tačiau dažniau išlošia tie, kas pasisėja anksčiau. Žinoma, nereikia važiuoti į šlapią dirvą, dirvos temperatūra turi būti aukštesnė kaip 10 laipsnių, tuomet augalams yra geriau, jie pradeda greičiau vystytis, mažiau piktžolėmis užželia. Šiųmetis pavasaris leidžia anksti sėti, o kuo anksčiau pasėsim, tuo anksčiau ir kulsim“, – tikino S. Jundulas. Suvalkijos krašto ūkininkai stengiasi, kad sėjos darbai būtų laiku atlikti, nes tai turi daug įtakos ir būsimam derliui.

Milda JONKIENĖ
Autorės nuotraukos