Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024
Ashburn +35,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 22 Bir 2024

Lietuvos pieno gamintojų protesto akciją aptarinėjo Lenkijos ūkininkai

2023/02/16


Lenkijos ūkininkai šiuo metu Europoje yra protestų lyderiai – žinoma, ne iš gero gyvenimo. Traktorių gaudesys keliuose ir pasienyje netyla jau daugiau nei mėnesį. Vyriausybės pasiūlyta kompensacijų už netektas pajamas už grūdus netenkina – šią savaitę ir vėl prasidėjo protestai. Šiame ganėtinai įtemptų žemės ūkio politikos fone paskleista žinia ir apie Lietuvos pieno gamintojų iniciatyvą.

„Lietuvos ūkininkai piktinasi drastišku pieno kainų kritimu. Taigi jie pradėjo protesto akciją: pila pieną laukuose arba jį dalija vartotojams priešais pienines ir parduotuves“, – rašo „Tygodnik-rolnicy“.

Remiantis Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) direktoriumi Eimantu Bičiumi, pateikiama informacija apie žaliavinio pieno supirkimo kainų kritimą: palyginti su sausiu vasarį sumažėjimas siekė daugiau nei 40 proc.

Taip pat cituojamas Mažeikių rajono ūkininkas Audrius Vanagas, kuris piktinasi, kad „parduotuvėje litras pieno kainuoja 1,7 euro, o ūkininkas gauna 31 eurocentą“, dalis pelno nusėda prekybininkų kišenėse.

Publikacijoje taip pat pateikiami feisbuke plintantys LPGA ir Kelmės rajono ūkininkų sąjungos vaizdo įrašai, pieno gamintojų protesto akcija Lietuvoje taip pat iliustruojama Remigijaus Kelnerio feisbuko paskyros įrašu bei nuotraukomis.

„Tygodnik-rolnicy“ feisbuko paskyroje lenkų ūkininkai gyvai aptarinėjo protesto akciją. Buvo nepritarimo balsų tam, kad pienas išpilamas:

„O žmonės Afrikoje miršta iš bado“, „Liūdna tai matyti, juk toks sunkus darbas“...

Vis dėlto daugelis komentarų – pritariantys:

„Kodėl ūkininkas turėtų maitinti visą pasaulį nemokamai“, „Dar kiek, ir mes galim turėti tokias nuotraukas“, „Štai kaip yra – pila pieną, mus užplūdo grūdai per rytinę sieną“, „Deja, ūkininko profesijai gresia pavojus“,  „Tas pats vyksta ir pas mus, svetimo priveš, kilmė neaiški“...

 

ŪP komentaras

Dalintis