Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Šakiečiai pribrendo – vienysis

2023/03/23


ŪP korespondentė Milda JONKIENĖ. – Šakių krašto ūkininkai kovo 20 d. susirinko į naujai įsikūrusios Šakių rajono ūkininkų sąjungos (ŠRŪS) pirmąjį susirinkimą. Jame prisistatė organizacijos iniciatoriai, steigėjai, pirmieji šios sąjungos nariai. Buvo kalbama apie šių dienų aktualijas, svarbiausias problemas, taip pat priežastis, kodėl ūkininkams reikia telktis, o ne egzistuoti pavieniui. Pirmajame susirinkime dalyvavo Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius, vicepirmininkas Ignas Hofmanas, Kelmės ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas.

Pasak Dariaus Ufarto, kuris yra vienas iš pagrindinių šios idėjos iniciatorių, mintis kurti ŠRŪS jau senokai sklandė tarp jaunų ūkininkų, mat anksčiau čia veikusi ūkininkų sąjunga buvo jau kiek išsikvėpusi. Tarpusavyje pasitarę, keletas ūkininkų ryžosi imtis iniciatyvos. Buvo atlikti visi formalumai ir šių metų kovą ŠRŪS oficialiai pradėjo savo veiklą bei pakvietė šio krašto žemdirbius aktyviai jungtis į jos gretas. Pirmaisiais ŠRŪS nariais tapo jos steigėjai ūkininkai D. Ufartas, Darius Bilskis, Algimantas Bublaitis, Mindaugas Martinaitis, Vytautas Mažeika, Povilas Preikša, Marius Dubickas. ŠRŪS pirmininku išrinktas jaunasis ūkininkas Ignas Duoba.

Ignas Duoba
Šakių rajono ūkininkų sąjungai vadovaus jaunasis ūkininkas Ignas Duoba.

„Pradėjome nuo 8 narių, tačiau tikimės, kad mūsų organizacija sparčiai augs. Šakiečiai, kurių nemažai sulaukėme pirmajame susirinkime, atrodė gal kiek santūrūs, tačiau jei reikalas pribręsta ir reikia dėl ko nors pakovoti, jie tampa labai aktyvūs. Kuo mūsų organizacija bus skaitlingesnė, tuo daugiau galėsime pasiekti, nuveikti, susirinkę tarpusavyje aptarti visa, kas svarbu, o jei reikės, ir kovoti už tai, kad mūsų visų ūkiai galėtų sėkmingai gyvuoti“, – „Ūkininko patarėją“ tikino D. Ufartas.

Pasak naujai įkurtos ŠRŪS pirmininko I. Duobos, šią organizaciją teko kurti, nes iki šiol ūkininkams niekas tinkamai neatstovavo. „Visi žinome, koks Lietuvoje yra žemės ūkio politikos fonas. Kai kurie procesai, kuriuos planuojama įgyvendinti netolimoje ateityje, itin turės įtakos Šakių kraštui, tačiau ne visiems jiems pritariame. Todėl būtina vienytis, kad turėtume atsvarą ir galimybę pareikšti savo poziciją, nuomonę ir bendrai siekti teigiamų rezultatų. Norime, kad kuo daugiau mūsų krašto ūkininkų taptų organizacijos nariais. Labai viliamės, kad sėkmingai bendradarbiausime ir su naujuoju Šakių r. meru, kuris dalyvavo pirmajame mūsų susirinkime. Beje, sulaukėme pasveikinimo ir linkėjimų iš ankstesnės ūkininkų sąjungos vadovų. Norisi, kad gyvuotume darniai ir aktyviai, būtent to ir sieksime“, – teigė I. Duoba.

Šakių krašto žemdirbiai gan gausiai dalyvavo pirmajame naujai sukurtos ūkininkų sąjungos susirinkime.

Pasak Šakių r. ūkininko P. Preikšos, pavienių ūkininkų balsų niekas negirdi ir jie patys stokoja informacijos apie tai, kas vyksta. „Apie nacionalinio parko kūrimą mūsų regione sužinojome tik iš spaudos, niekas mūsų nesiteikė informuoti. Kai esame pavieniui – niekam neįdomūs, su mumis galima daryti ką tik nori. O susivieniję tampame jėga, su kuria privalu skaitytis. Juk jei vienas nueisi į protesto akciją po ministerijos langais, tai gali ten stovėti metus laiko, niekas nekreips dėmesio. O kai susirenka tūkstantinė minia, viskas būna kitaip“, – savo mintis dėstė P. Preikša.

Šakių r. Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės pirmininkas, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) viceprezidentas Petras Puskunigis tikino, kad nepaisant to, jog yra ne vienos organizacijos narys, vadovas, tačiau taip pat stos į naujai susikūrusią ŠRŪS, nes tai yra svarbu ir jam, ir pradedančiai veiklą organizacijai.

„Jei šis susirinkimas vyktų prieš kelerius metus, tikriausiai būtų susirinkusi nedidelė grupelė ūkininkų. Buvo gana ramu. Tačiau dabar vien Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginis planas kelia daug nerimo – kiek daug ten visokių povandeninių rifų ir baisių dalykų, kurie mus pasieks netolimoje ateityje, – kalbėjo P. Puskunigis. – Tai reikalavimai dėl pievų atkūrimo, upelių renatūralizavimo ir kt. Nesuprantamas mūsų šalies valdžios nusistatymas prieš žemės ūkio gamybą, Lietuvos ekonomiką. Į žemdirbių pusę drebiami tokie epitetai, kad baisu klausyti. Juk maisto gamyba yra nacionalinio saugumo klausimas. Vyksta tautos skurdinimas visomis prasmėmis, o nuskurdę tapsime bejėgiai prieš grėsmes, kurių yra apstu. Šakių rajone dominuoja žemės ūkis, bet ir iš rajono valdžios iki šiol taip pat labai pasigedome dėmesio. Tikimės, kad naujasis rajono vadovas ūkininkams bus dėmesingesnis.“

LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius ir LŽŪBA viceprezidentas Petras Puskunigis sutaria: žemdirbių organizacijos turi būti vieningos.

LŪS pirmininkas R. Juknevičius pasidžiaugė, kad kuriant ŠRŪS buvo padarytas nemažas išankstinis įdirbis. „Kaip ir vaikui – labai svarbūs pirmieji žingsniai. Jie jau žengti, tad organizacijai belieka augti ir stiprėti. Tikiuosi, kad bus gerai, apie tai sprendžiu iš steigėjų suvokimo, kodėl to reikia, ir jų ryžto. Dabar tinkamas laikas, mat ūkininkų laukia daugybė naujų iššūkių. Reikės kaip nors prie viso to prisitaikyti, tačiau bus ir sumaišties, kai laikantis naujų reikalavimų teks bandyti viską suderinti taip, kad galėtume ne tik dirbti, bet ir uždirbti“, – akcentavo LŪS vadovas.

Anot jo, LŪS šalyje turi per 40 skyrių. Vieni veikia gan aktyviai, kitų veiklos beveik nematyti. Tačiau tiki, kad Šakių ūkininkai bus aktyvūs, jungsis į LŪS ir dalyvaus jos veikloje, nes kuo skaitlingesnė ir darbštesnė organizacija, tuo didesnė tikimybė, kad ji pateisins lūkesčius. Be to, R. Juknevičiaus nuomone, ūkininkai turi suprasti, kad organizacijos veiklai reikalingas biudžetas, reikia lėšų. Jis suformuojamas iš narių mokesčio. Tad, niekuo neprisidėjęs, nedavęs, negali tikėtis ir gauti. Kita vertus, surinktas nario mokestis turi duoti ir grąžą. Taigi, organizacijos vadovams bus užduotis, kad tos lėšos būtų prasmingai ir tinkamai naudojamos.

R. Juknevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad LŪS vienija daug įvairių kitų organizacijų narių. Siekiama, kad šios organizacijos tarpusavyje dar glaudžiau bendradarbiautų. Anot LŪS vadovo, būtina, kad žemdirbiai būtų ne susiskaldę, o vienytųsi, nes nuo to priklauso, kokia bus žemės ūkio strategija ir Lietuvos ūkių ateitis.

 

Autorės nuotraukos

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis