Katinai aktinidijas tikrai mėgsta

„Be vitamino C, šiose uogose yra karotino (provitamino A), B grupės, taip pat E ir P vitaminų, įvairių organinių rūgščių (vyrauja citrinų), cukraus, pektino, rauginių ir kitokių medžiagų. Jaunuose ūgliuose ir šaknų galuose yra alkaloido aktinidino, kuris, panašiai kaip ir valerijonas, kates labai vilioja. Jos jaunų augalų viršūnėles skabo, ėda ir, tikriausiai, tokiu būdu svaiginasi. Apie aktinidijas sakoma, kad Tolimuosiuose Rytuose, iš kur jos kilusios, tigrai jas užuodžia net už dviejų šimtų kilometrų ir taip pat mielai jomis pasimėgauja.
Savo akimis esu matęs, kaip mūsų šuo taip pat nukandžiojo aktinidijų jaunus ūglius ir po to ant tų viršūnėlių atsigulė.
Taigi jaunus aktinidijų krūmus reikia apsaugoti. Svarbiausia, kad katės nepasiektų augalo viršūnės. Apsaugai tinka vielos tinklas, iš kurio padaroma sandari priedanga. Jei sodinsite didesnę aktinidiją, tai katė nepadarys žalos, nes galima viršūnę iškart pririšti aukštai prie atramos. Tačiau turėkite galvoje, kad katės net atkapsto ir paviršines augalo šaknis, todėl reikia pagalvoti, kuo plotą apie aktinidiją pridengti. Tam tiktų stambi skalda.
Aktinidijos tikrai neturi stipriai joms kenkiančių ligų ir kenkėjų, didžiausios kenkėjos yra katės, mėgstančios augalų šaknis bei jaunus ūglius ir galinčios padaryti žalos jaunam augalui, tad visai nenuostabu, kad žmogus, pasisodinęs mažų augalų, jų per naktį neteko.

Parengė
„ŪP“ korespondentė
Elena RINKEVIČIENĖ

UP Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.