Kaziuko vaikų pasaulis kupinas staigmenų

Mažiesiems sostinės gyventojams ir svečiams skirtas „Kaziuko vaikų pasaulis“ tapo vienu pagrindinių šių metų Kaziuko mugės akcentų. Toks didelis renginys vaikams šia proga rengiamas pirmą kartą. Šventė bus kupina linksmybių, geros muzikos, prasmingos kūrybinės bei edukacinės veiklos ir vaikučiai galės pasijusti svarbiais mugės dalyviais. 

Vieta, kurioje nereikia derėtis
„Kaziuko vaikų pasaulio“ sumanytojas ir mecenatas – verslininkas, politikas Ramūnas Karbauskis, renginį organizuoja asociacija „Naisių bendruomenė“. „Sukurti įsimintiną šventę ir padovanoti ją vilniečiams bei sostinės svečiams mus pakvietė Kaziuko mugės organizatoriai praėjusį rugsėjį, po mūsų organizuotos šventės Katedros aikštėje Tautų mugės metu“, – pasakoja renginio koordinatorė Živilė Vyštartaitė.
Ji pastebi, kad į Kaziuko mugę kartu su tėveliais išsiruošę vaikai dažniausiai būdavo pasyvūs suaugusiųjų palydovai. Ne paslaptis, kad šioje tradicinėje pavasario šventėje vyrauja turgaus dvasia, daugelio lankytojų tikslas yra nusipirkti amatininkų, tautodailininkų ir menininkų dirbinių, verbų. Mažieji gauna riestainių ir meduolių.
Šiemet viena didžiausių miesto erdvių, Katedros aikštė, virto tikra pasakų karalyste, kurioje mažųjų lankytojų laukia daug staigmenų. Vienoje jos pusėje įsikūrė mobili scena, kurioje per tris dienas pasirodys 15 vaikų kolektyvų iš visos Lietuvos. Kitoje pusėje įrengta edukacinės veiklos erdvė, kurioje veiks menų dirbtuvėlės ir teatro bei cirko pasaulio zona.
„Tai vienintelė mugės vieta, kurioje nėra dėl ko derėtis, nes čia viskas nemokama“, – šypsosi šventės koordinatorė. Maža to, dar dovanų galima gauti. Labdaros ir paramos fondas ,,Švieskime vaikus“ kviečia iliustruoti savo mėgstamas knygeles, o už tai dovanoja Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas, vaikiškų spektaklių DVD.

Smagu ir naudinga
Iš „Kaziuko vaikų pasaulio“ sklinda gera nuotaika, atėjusius pasitinka pasakų personažai, vaikai su jais gali smagiai pažaisti. Pavasarišką, šventinę nuotaiką kuria čiulbantys paukščiai, kuriuos į mugę atsigabeno jaunieji ornitologai iš Aleksandro Stulginskio universiteto. Taip pat ornitologai demonstruoja skirtingų rūšių inkilus, pristato žiedus paukščiams žieduoti.
Mažųjų lankytojų vaizduotę žadina Šiaulių universiteto Teat­ro katedros studentų šou „Virtuvės ABC“. Spalvingi personažai: tinginys Šokoladas, jaut­rusis Cinamonas, sportiškasis Cukrus, linksmoji Vanilė, prielipa Medus, produktai, be kurių neiškepsi meduolių, riestainių, ir keturi kepėjai atskleidžia paslaptingą naktinį virtuvės gyvenimą.
Dar vienas smagus užsiėmimas vaikams – pūkuočiausio triušiuko rinkimai. Į juos kviečia Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija, mugėje pristatanti įvairių veislių triušius. Mažuosius taip pat turėtų sudominti pažintis su policijos pareigūnu, kuris atvyksta su visa savo amunicija ir net su policijos bičiuliu, pagalbininku šuniuku Amsiumi.
O kur dar gydytojų klounų „Raudonos nosys“ pasirodymas, Baltijos cirko žonglierių, ekvilib­ristų, kojūkininkų triukų šou, atskleisiantis cirko meno paslaptis. „Pijaus palėpės“ erdvėje galima kurti lėles iš pirštinių, kojinių ir suvaidinti su jomis spektaklį.

Taps tradiciniu
„Kaziuko vaikų pasaulyje“ laukiami ir tėveliai. Jie gali kartu su vaikais dalyvauti kūrybinėse veiklose ir viktorinose, kultūriname, orientaciniame detektyviniame žaidime, apžiūrėti tautodailininko Sauliaus Tamulio Užgavėnių kaukių parodą, kurią pristato persirengėliai raganaitės ir velniukai.
Penktadienį vakare suaugusiesiems koncertuos jaunimo grupė „Aristokratai“, o šeštadienį vakare – grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Kiek anksčiau šeštadienį rengiamame koncerte galėsite išgirsti nuotaikingą „Naisių vasaros“ teatro muzikinę programą „Dainuosma mudu abudu“.
Ir mažus, ir didelius turėtų sudominti viduramžių mokyklėlė, kurioje galima pasigaminti papuošalų, pažaisti senovinių žaidimų. Damos ir riteriai mokys viduramžių pasiuntinių šokių. „Kaziuko vaikų pasaulio“ menų dirbtuvėlėse visi kviečiami pasigaminti įdomių suvenyrų: sapnų lėlyčių, amuletų, Užgavėnių kaukių.
„Tikimės, kad ši nauja šventė išaugs į tradicinį renginį, kuris Kaziuko mugėje džiugins mažuosius vilniečius, jų tėvelius ir sostinės svečius kiekvienais metais, taps neatskiriama mugės dalimi“, – akcentuoja „Kaziuko vaikų pasaulio“ koordinatorė Ž. Vyštartaitė.

Edukacinės veiklos vaikams ir tėveliams
Menų dirbtuvėlėse „Mokomės kurti stebuklus“ kursime sapnų lėlytes, gaminsime amuletus.
Užgavėnių persirengėliai: raganaitės ir velniukai pristatys įspūdingą tautodailininko Sauliaus Tamulio Užgavėnių kaukių parodą. Kiek­vienas galės pasigaminti gražiausią Užgavėnių kaukę.
„Raudonos nosys“. Gydytojai klounai įkvėps optimizmo ir dovanos juoką bei šypsenas visiems susirinkusiesiems.
Jaunieji ornitologai iš A. Stulginskio universiteto kvies pasinerti į paukščių pasaulį: paklausyti paukščių čiulbėjimo, apžiūrėti skirtingų rūšių inkilus, pristatys žiedus paukščiams žieduoti, ragins dalyvauti nuotaikingoje viktorinoje.
Viduramžiška mokyklėlė vaikams dovanos įvairių edukacinių veik­lų, kvies žaisti senovinius žaidimus, aplankyti šarvų ir ginklų ekspoziciją.
„Pijaus palėpė“ – erdvė, kurioje kursime, atrasime, nustebsime. Kartu skaitysime, vaidinsime, net kursime pasakas, iš kojinių ir pirštinių gaminsime lėles, žaisime žaidimus.
Šiaulių universiteto Teatro katedros studentai pristatydami „Virtuvės ABC“ domėsis, kas naktimis vyksta mūsų virtuvėse? Tinginys Šokoladas, jautrusis Cinamonas, sportiškasis Cukrus, linksmoji Vanilė, prielipa Medus ir keturi užsieniečiai kepėjai leis pažvelgti į paslaptingąjį naktinį virtuvės gyvenimą.
Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ dovanos Nacio­nalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygas, ragins vaikus iliustruoti mėgstamiausias pasakas.
„Baltijos cirko“ artistai žavės triukais ir kvies vaikus atskleisti cirko paslaptis.
Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija pristatys įvairių veislių triušius, o mažieji lankytojai išrinks gražiausią „Kaziuko vaikų pasaulio“ triušiuką.
Pažintis su policijos pareigūnu. Smalsuoliai galės išgirsti, kokia policijos pareigūno kasdienybė, su mažaisiais šventės dalyviais sveikinsis policijos bičiulis Amsis.
Visų „Kaziuko vaikų pasaulio“ lankytojų lauks dovanos, vaikiškos knygos ir vaikiškų spektaklių DVD mažiesiems.

Dėmesys vaikams

Ramūnas Karbauskis,
verslininkas, kultūros mecenatas

Džiaugiuosi, kad Kaziuko mugės organizatorių kvietimu ir prašymu galime padovanoti šventę vaikams. Senas tradicijas turintis Kaziukas negali apsiriboti prekybininkų gausa. Esu tikras, kad norėdami puoselėti ir palaikyti šią gražią tradiciją privalome didelį dėmesį skirti vaikams. Būtent „Kaziuko vaikų pasaulyje“ kiekvienas mažasis lankytojas pasijus tikruoju šventės nariu. Mūsų tikslas – kad kiekvienas vaikas iš šios mugės grįžtų su vertingomis dovanomis ir neišdildomais įspūdžiais. Drįstu tikėti, kad, dar nespėjus šventei pasibaigti, mažieji su nekant­rumu lauks kitų metų „Kaziuko vaikų pasaulio“. Kruopščiai ruošiamės, kad ši šventė patiktų didiesiems mūsų kritikams – vaikams.

Kovo 4 d. nuo 15 val. iki 18 val.
Kovo 5 d. nuo 11 val. iki 18 val.
Kovo 6 d. nuo 11 val. iki 16 val.

Visą renginių programą rasite www.naisiuvasara.lt

Giedrė Budvytienė
Liudo Masio nuotraukos

seimininkePeržiūrėti visą numerį galite ČIA.