„Kaimo laikraštis“ Nr. 28, 2014 m. liepos 12-18 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

sepsisGrėsmingasis sepsis

Labiausiai bijome susirgti vėžiu, patirti infarktą ar insultą, nors šias ligas daugeliu atvejų nesunku diagnozuoti ir įmanoma išgydyti. O štai klastingasis sepsis kasmet nusineša kur kas daugiau gyvybių tik dėl to, kad mes apie jį per mažai žinome ir nesugebame atpažinti. Sepsis neturi specifinių simptomų, o nustačius pavėluotai daugelio ligonių jau nebepavyksta išgelbėti.

Veja vidurvasarį

Kad veja džiugintų vasarą, ją būtina laiku ir reikiamu aukščiu pjauti, papildomai tręšti, o per sausras ir laistyti. ASU Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto direktorius doc. dr. Evaldas KLIMAS primena, kaip tai daryti teisingai.

Esi aukštos kvalifikacijos – būsi mažiau neįgalus?

Nuo liepos 1-osios pasikeitė darbingumo lygio nustatymo kriterijai. Nuo šiol Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), nustatydama žmogaus darbingumo lygį, vertina ir medicininį bazinį darbingumą bei asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti savipriežiūroje kriterijus. Pagal šią tvarką didesnės reikšmės turės socialiniai faktoriai, darantys įtaką darbingumo lygiui, pavyzdžiui, žmogaus profesinė kvalifikacija, darbo patirtis, gyvenimo aplinka, mobilumas.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.