„Kaimo laikraštis“ Nr. 30, 2014 m. liepos 26 – rugpjūčio 1 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Ekologinis ūkininkavimas: idėja, pagreitis ir rezultatai

Ekologinio ūkininkavimo idėją Lietuvoje gerokai pakirto dar praėjusio ES finansinio laikotarpio paramos skirstymo tvarka, kuomet išmokas galėjo gauti ir tie, kas neketino nei sėti, nei pjauti, nei tiekti ekologiškai pagamintą produkciją.
Tačiau laikas pamažu viską sustato į savo vietas. Ir tai, kad šiandien ekologinė gamyba yra gyvybinga, pajamas teikianti žemės ūkio šaka, akivaizdžiai įrodo faktas, kad net plieskiant alinančiam vasaros karščiui į Kęstučio Mykolaičio ekologinį sėklininkystės ūkį Marijampolės r. suvažiavo kelios dešimtys entuziastingai nusiteikusių taip pat ekologiškai žemę dirbančių ir gyvulius auginančių ūkininkų, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) narių, panorusių pasižvalgyti po kolegos valdas, pasisemti patirties ir padiskutuoti žemės ūkio politikos bei kasdieniais ūkiškais klausimais.

Barstyčių herbe – dvigalvė žuvis

Į Barstyčius veda penki keliai: asfaltuoti iš rajono centro Skuodo ir Plungės r. Žemaičių Kalvarijos miestelio, o nuo Sedos (Mažeikių r.), Ylakių (Skuodo r.) bei Salantų (Kretingos r.) – žvyrkeliai. Važiuodamas pastaruoju, tarp miškų ir lengvų kalvelių vingiuojančiu keliuku beveik be jokių gyvybės ženklų aplinkui, imi tikėti, kad pateksi į atokią, paslaptingą, kažkada galbūt nuo pašalinių akių pasislėpusią vietovę. Ir tik kai kelkraštyje pamatai standartinį ženklą „Barstyčiai“, burtai tarsi išsisklaido, supranti atsidūręs įprastame seniūnijos centre, kuriame esama administracinio pastato, mokyklos, bažnyčios, parduotuvės ir nemenko tunto gyvenamųjų pastatų.

Išbandymas kantrybe

Nemažai meškeriotojų galvoja, kad tik gaudant karosus ir lynus reikalinga itin didelė kantrybė. Ir ne tik laukiant, kol žuvis pradės kibti, tačiau net ir tuomet, kai ji čiumpa masalą – plūdė straksi, dugninės viršūnėlė virpčioja ir rasti palankų momentą pakirsti labai sudėtinga. Visgi karosai ir lynai kartais būna labai godūs ir kimba užtikrintai, o tai galbūt jiems ir nėra itin įprasta, bet tokių dienų, sutikite, tikrai pasitaiko.  O štai karšiai dažniausiai kimba tik jiems vieniems būdingu stiliumi, kuris, kaip ir žvejojant karosus ir lynus, visuomet verčia meškeriotoją neskubėti. Laimi sugebantieji susikoncentruoti. 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.