„Kaimo laikraštis“ Nr. 31, 2014 m. rugpjūčio 2-8 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Justas PikelisReikia turėti drąsos rizikuoti

23-ejų Justo Pikelio darbo patirtis – jau aštuoneri metai. Dar visai neseniai garsėjęs kaip didžėjus Justin Beat, dabar jis sutelkęs dėmesį į gyvenimo užduotį – plėtoti verslą. Ar negaila vakarėlių, naktinio gyvenimo? Justas sako, kad tai jam niekada nerūpėjo, tačiau ir šis gyvenimas įteikė dovanų. Patyręs, kiek daug kam Lietuvoje norisi prisiliesti prie garsenybių, Justas sumanė alternatyvą pageidavimų koncertams.

Skalsios jums duonutės!

Panevėžio rajono Krekenavos seniūnijos Radviliškių kaimo ūkininkai, verslininkai Audronė ir Albinas Kisieliai į savo svetingą sodybą šią liepą vėl sukvietė lietuviškos naminės duonos kepėjus ir ragautojus. Pabaigus didžiausius vasaros darbus galima džiaugtis ir pirmąja iš naujo derliaus šviežiai kepta duona.

Populiarūs, tačiau jautrūs

Lietuviška sodyba šiandien be spygliuočių sunkiai įsivaizduojama. Šiuo metu jų pas mus auginama apie 450 rūšių ir dekoratyvinių formų. Daugelis jų – introdukuoti svetimžemiai augalai. Bene svarbiausia jų populiarumo priežastis ta, kad dauguma spygliuočių (išskyrus maumedžius ir kai kurias kitas rūšis) yra visžaliai augalai. Jie puošniai ir patraukliai atrodo tiek vasarą, tiek žiemą. Kita vertus, didelė šių augalų dekoratyvinių formų įvairovė gali patenkinti netgi reikliausių augalų mėgėjų poreikius. Tai ypač pasakytina apie puskiparisius, tujas, kadagius, egles, kai kurias kėnių rūšis. Medelynuose ir specialiose parduotuvėse spygliuočių galima įsigyti skirtingo aukščio, formos ir spyglių spalvos. Pagaliau tarp jų gausu žemaūgių augalų. O juk šiuolaikinės sodybos (ypač mieste) yra nedidelės, vos kelių arų, tad žemaūgiai čia ypač tinkami ir pageidaujami.

Dumbliai nesnaudžia

Šiemet vasara tokia, kad sunku ką ir prognozuoti, bet gerokai įšilus teks pasistengti, kad vandens telkinys išliktų skaidrus. Mat vanduo skleidžia nemalonų kvapą, kai žydi dumbliai ir nuo dugno sukyla bei pradeda pūti maurai. O jei ši problema užklupo ir išpuoselėtą dekoratyvinį sodo baseiną? Ką daryti? Atsakymas vienas – valyti kuo skubiau ir stengtis, kad tai nepasikartotų.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.