„Kaimo laikraštis“ Nr. 32, 2014 rugpjūčio 9-15 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

IMG_7189Mirtinas pavojus triušiams

Triušiai, kaip ir kiti gyvūnai, gali sirgti jų gyvybei pavojingomis ligomis. Viena jų – eimeriozė, plačiai paplitusi, pavojinga invazinė jaunų triušių liga, kurią sukelia Eimeria (Apicomplexa) pirmuonys.
Pasak Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Serologinių tyrimų skyriaus vedėjos dr. Jūratės BUITKUVIENĖS, triušių ūkiuose dėl eimeriozės galimi dideli ekonominiai nuostoliai.

Internete startuoja valstybinės žemės aukcionai

VĮ „Valstybės žemės fondas“ (VŽF) jau treti metai organizuoja valstybinės žemės sklypų pardavimą ar nuomą aukcionų būdu. Vyriausybei pakeitus valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos aukcionų organizavimo taisykles, VŽF buvo suteikta teisė aukcionus perkelti į elektroninę erdvę.
Šiuo metu fondo sukurtame interneto tinklalapyje http://aukcionai.vzf.lt/ vyksta dalyvių registracija, o po poros savaičių tikimasi ir pirmųjų rezultatų. Deja, liūdna žinia žemdirbiams yra tai, kad kol kas nė vienas valstybei priklausantis žemės ūkio paskirties žemės sklypas aukcionui nėra pateiktas.

IMG_2933Gintaro kambarys Lietuvoje

Neseniai Kaune pradėjo veikti terapinis gintaro kambarys. Jo sienos ir lubos padengtos nešlifuoto gintaro gabaliukais. Storas sluoksnis tokių gabaliukų dengia grindis. „Čia labai didelė neigiamų jonų, būtinų žmogaus sveikatai, koncentracija“, – apie gintaro kambario poveikį pasakoja įkūrėjas Darius Kalesas.
Kauniškis terapinis gintaro kambarys – pirmasis Baltijos šalyse ir penktasis pasaulyje. Jis, kaip ir kiti keturi, sukurtas pagal Rusijos mokslininkės prof. Jelenos Kopylovos patentuotą technologiją.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.