„Kaimo laikraštis“ Nr. 33, 2014 m. rugpjūčio 16-22 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

 Aruodai pilnėja, eilės trumpėja

Ankstesniais metais tokiu laiku prie grūdų priėmimo vietų nutįsdavo kilometrinės eilės, o šiemet tenka atidžiai pasižvalgyti, kad pamatytume, kur grūdus priima. AB „Kretingos grūdai“ vykdomasis direktorius Steponas Baltuonis sakė: nors eilių ir nėra, bendrovė jau priėmė daugiau grūdų nei pernai tuo pačiu metu. Spūstis mažina bendrovėje įdiegtos naujos technologijos, lemia ir sumenkę maistinių kviečių kiekiai.

Gardu! Tad kodėl draudžiama?

Vilniečio Nerijaus Aleknos vaikystė, pasak paties, buvo kaip medus. „Dažnai buvodavau Lyduvėnuose (Raseinių r.) pas senelius Angelę ir Antaną Astrauskus. Senelis turėjo per 20 avilių. Tad nuolat mėgavausi medumi – ne tik senelių gerumu, gražia gamta.“
Tapęs pusberniu, Nerijus senelių rūsyje slapta lyžteldavo gardžiojo midaus. Jį senolis gamino pagal receptą, paveldėtą iš protėvių bajorų Astrauskų. Jų dvare Pasandravyje, beje, gimė dainius Maironis.
Midaus gamybos paslaptis perėmęs ir jų slėpti nuo visuomenės neketinantis N. Alekna baimindamasis, kad šį kulinarinį paveldą davatkiški šalies įstatymai gramzdina į užmarštį, metė iššūkį.

Nemokamų paslaugų teks palaukti

Rugpjūčio1-ąją turėjo įsigalioti nauja Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka. Esminis pasikeitimas – visos paslaugos, priskiriamos šeimos gydytojo kompetencijai, privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusiems gyventojams turės būti teikiamos nemokamai.
Bet atnaujinta tvarka įsigalios tik… nuo lapkričio 1 d. Terminą atidėjo naujoji sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.