„Kaimo laikraštis“ Nr. 35, 2014 m. rugpjūčio 30 – rugsėjo 5 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Gal sumažės pašalpų prašytojų?

Nedarbo lygis kaime didesnis nei vidutiniškai Lietuvoje, žemės ūkyje labiau jaučiamas sezoniškumas. Vis dėlto pastaraisiais metais buvo stebimas tam tikras atsigavimas, kuriamos naujos darbo vietos. Šių metų antrąjį ketvirtį, Statistikos departamento duomenimis, žemės ūkyje, miškininkystėje bei žuvininkystėje dirbo 123,2 tūkst. gyventojų – 12,6 tūkst. daugiau negu pernai tuo pačiu laiku.
Kokios šiandien galimybės darbą susirasti kaime? Ar jis yra pasirengęs atlaikyti dar vieną išmėginimą, jeigu, sumažėjus žemės ūkio produkcijos poreikiui, tektų mažinti gamybos apimtis? Su Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo išteklių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva LIUGIENE kalbėjosi korespondentė Irma DUBOVIČIENĖ.

Emocijų ir realybės sūpynėse

Maloniai sutampa, kad, ieškodama įdomesnio susitikimo, vis sutinku į Utenos savivaldybės kaimus atsikėlusius vilniečius, kurie ne šonų kaitinti vasarą atvyksta iš sostinės, o ūkininkauti. Tolimiausioje nuo savivaldybės centro Saldutiškio seniūnijoje, Indubakių kaime, ūkininkaujančiam Eventui Smolianskiui užsiminiau, ar ne metas Aukštaitijoje steigti „vilniečių frakciją“. Visaip šiuos drąsuolius, „kiaurus“ miestiečius, keičiančius gyvenimo būdą iš esmės, sutinka sodiečiai, bet viena močiutė gražiai pamintijo: „Anys kaiman šviesų ataneša.“

Ligų pranašas cholesterolis

 Nuolat girdime apie cholesterolio keliamas grėsmes. Gydytojai perspėja: jis reikalingas – be jo mūsų organizme nevyktų medžiagų apykaita, tačiau perteklius gali turėti pragaištingų pasekmių. Padidėjęs cholesterolio kiekis skatina daugelio širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.