„Kaimo laikraštis“ Nr. 37, 2014 m. rugsėjo 13-19 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Senovės baltų pamokos

Netoli Gelgaudiškio (Šakių r.), Pakalniškių kaime, Panemunių regioniniame parke, šiemet įsikūrė ir visą vasarą gyvavo istorinė stovykla vaikams ir jaunimui „Tauro guolis“, čia jie tarsi buvo persikėlę į X–XIII a. laikmetį. Šios gyvos istorinės pamokos – apie tai, kaip gyveno mūsų protėviai, kokios buvo baltų tradicijos, papročiai, kokiais ginklais jie kovėsi su priešu, kaip pasigamindavo maistą, kokiais amatais užsiimdavo, kokius naminius gyvulius augindavo, kaip linksmindavosi, šventes švęsdavo.
Šios stovyklos įkūrėjas – senosios baltų atkuriamosios istorijos klubas „Sūduvos Tauras“ bei jo vadovas Darius Požaitis. Anot jo, pagrindinis stovyklos tikslas – vaikus ne tik supažindinti su savo krašto praeitimi, bet ir paskatinti jų pačių domėjimąsi istorija.

Trakai prieš 70 metų

Trakuose priešais karaimų maldos namus kenesą, prie išlakaus gal šimto metų senumo beržo gyvena 92 metų Lidija Firkovič-Maškevič. Ji bene seniausia Trakų karaimų tautybės gyventoja ir jos prisiminimai apie gyvenimą šiame mieste prieš 70 metų yra įdomūs, kai kurie faktai jau užmiršti net ir daugeliui žilų Trakų gyventojų.
Prisimindama praeitį ir lygindama su šiais laikais, senolė Lidija stebisi, kad šiandien šeimos labai negausios, o šimtmečiais puoselėtas tradicijas iš gyvenimo stumia technologinės naujovės. Ir pažėrė daugybę įdomių faktų…

Mėsinės galvijininkystės ABC (I)

Lietuvoje šiuo metu yra keli šimtai kryptingai dirbančių mėsinės galvijininkystės ūkių. Tačiau taip pat yra ir nemažai žmonių, galvojančių apie šį valstybės skatinamą verslą ar norinčių užsiauginti keletą gyvulių savoms reikmėms, tačiau stokojančių žinių. Todėl ėmėmės iniciatyvos pateikti naujokams mėsinių galvijų auginimo pradžiamokslį ir atsakyti į klausimus: kodėl mėsinių galvijų mėsa vertingesnė už pieninių, apie ką reikėtų pagalvoti prieš gyvulius įsigyjant, koks jų laikymas, veisimas, veislės, kokie šiuo atveju yra aplinkosaugos reikalavimai, ES ir valstybės paramos teikimo sąlygos ir, be abejo, kada įdėtos investicijos atsipirks.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.