„Kaimo laikraštis“ Nr. 38, 2014 m. rugsėjo 20 -26 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Šios sidabražvynės seliavos gyvena tik giliuose ežerų duburiuose.

Šios sidabražvynės seliavos gyvena tik giliuose ežerų duburiuose.

Žvejyba tinklais – nauda ne tik žvejui, bet ir ežerui

Trakų krašte yra keli ežerai, kuriuose nuo seno veisiasi lašišinės žuvys, vadinamos seliavomis. Tai gilumą mėgstanti žuvis, ją pagauti ir ištraukti į dienos šviesą reikia ir sumanumo, ir reikiamos įrangos. Įprastai gaudoma tinklais, tam būtini reikiami leidimai. Jie suteikiami ŽŪM žuvininkystės tarnybos Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriuje.

Ar tarp žemėtvarkininko  ir kyšininko galima dėti lygybės ženklą?

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), o gal tiksliau – jos padaliniai visoje Lietuvoje niekaip neatsikrato vienos korumpuočiausių institucijų vardo, kurį užsitarnavo pirmiausia dėl jau daugiau nei dvidešimt metų vykdomos ir niekaip nesibaigiančios žemės reformos. Žemėtvarkininkų reputacija su purvais susimaišė dar prieš daugiau nei porą dešimtmečių pradėjus atkūrinėti nuosavybės teises į turėtą žemę, suteikus galimybę perkėlinėti žemės sklypus, o dabar dar ir valstybinės žemės pardavimas bei nuoma.
Šiemet Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sudarytame Lietuvos korupcijos žemėlapyje NŽT pagal gyventojų apklausas, tarp Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų yra antroje vietoje po Nacionalinės mokėjimo agentūros. Pačiai ministerijai yra tekusi ketvirta korumpuotumo vieta tarp visų keturiolikos ministerijų.
Kas gi daroma Nacionalinėje žemės tarnyboje, kad korupcija joje ir ypač jos teritoriniuose daliniuose sumažėtų? Kokia reali situacija su nuosavybės teisės į žemę atkūrimu, žemės reforma?

12014043_xl_KLGrynųjų geriau neturėti

Grynaisiais Lietuvoje laikoma apie 11 milijardų litų. Tai milžiniška suma, kurią vienokiu ar kitokiu būdu teks pakeisti į eurus. Lietuvos bankas aiškina, kad patogiausias būdas – negrynųjų pinigų keitimas. Todėl patariama iki euro įvedimo dienos pasidėti grynųjų litų atsargas į savo sąskaitas bankuose. Tada pinigai bus savaime nemokamai konvertuoti į eurus pagal nustatytą euro ir lito perskaičiavimo kursą.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.