„Kaimo laikraštis“ Nr. 39, 2014 m. rugsėjo 27 – spalio 3 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Kiaulių augintojai geranoriškai užregistravo gyvulius

Violeta LIUKAITIENĖ

Visi Lietuvos ūkininkai iki rugsėjo 15 dienos privalėjo užregistruoti savo ūkiuose laikomas kiaules. Tokį sprendimą Žemės ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) priėmė kaip vieną iš papildomų priemonių, kuri turėtų padėti užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui (AKM) plisti. Registracija, kuri Lietuvoje ir taip jau buvo privaloma gerą dešimtmetį, per mėnesį kiaulių laikytojų skaičių padidino daugiau kaip du kartus, o kiaulių – trečdaliu.

Nuskriaudė likimas, skriaudžia ir valstybė

Jolanta KAŽEMĖKAITYTĖ

Lietuvoje – per 10 tūkst. vaikų, kurių tėvai neaugina – kuriuos kas nors globoja ir už tai gauna rūpybos išmoką. Ji nevienoda.
Šeimose globojamiems vaikams valstybė per mėnesį skiria po 520 litų. Ši suma padvigubėja – siekia 1040 Lt, kai vaikas auga šeimyniniuose globos namuose. O valstybiniams globos namams už juose gyvenančius vaikus kas mėnesį atseikėjama po 2500 litų.
Kai kurie žmonės, į savo šeimą priėmę giminaičio ar svetimą vaiką, atsisako jo ne iš blogos valios, o todėl, kad nebeišgali jo išlaikyti. Mat nuolat kylant kainoms, rūpybos išmokos – 520 Lt – jau nebeužtenka, kad būtų garantuoti nepilnamečio globotinio, juolab paauglio maitinimo, ugdymo, kiti poreikiai. Savų pinigų tam pridėti nėra iš kur, kai maža alga, pensija arba atsėlina bedarbystė.
Per 4 tūkst. globojamų vaikų auga šeimose. Taigi didžiuma globotinių nepilnamečių glaudžiasi šeimyniniuose arba valstybiniuose globos namuose.
Nors valstybė deklaruoja, kad vaikui geriausia augti savoje arba giminaičių šeimoje, tačiau ir vėl imasi priemonių, kad būtų atvirkščiai – kad kuo daugiau vaikų gyventų tarp svetimųjų?
Už valdiškus pinigus reklamuotis labai mėgstančios Algimantos Pabedinskienės va­dovaujama Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sukritikavo Seimo nario Edvardo Žakario pasiūlymą nuo 520 iki 650 litų didinti globos (rūpybos) išmokos dydį šeimose globojamiems vaikams. Pagal ministerijos rengiamas pataisas, 130 litų didesnė išmoka mokėtina tik globėjui, kuris su globojamu vaiku nesusijęs giminystės ryšiais.

Tarp skanu ir nesveika

Violeta Gustaitytė

Turbūt mažai rastume žmonių, nemėgstančių saldumynų. Daugelis neatsispiria saldainių, šokolado, torto ar kitų gardėsių vilionėms. Specialistai perspėja: reikia turėti saiką ir saldumynais nepiktnaudžiauti, nes valgomi dažnai ir didesniais kiekiais, jie kenkia sveikatai.

 

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.