„Kaimo laikraštis“ Nr. 40, 2014 m. spalio 4-10 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Brangi namų šiluma

Polikarpas RAGOŽIS

Artėja šildymo sezonas. Gyventojai, kurių būstai šildomi centralizuotai, bėdoja tik dėl pernelyg didelių mokesčių. Bet privačių namų savininkams galvą skauda ne tik dėl kainų, bet jiems tenka patiems pasirūpinti kuru. Vieni kūrena krosnis anglimi, kiti medienos skiedromis, susmulkintomis kirtimo atliekomis, durpių, pjuvenų briketais, o kai kurie ūkinius savo sodybų pastatus apšildo šiaudais. Tačiau maloniausia namų židinį apšildyti malkomis. Tai tradicinis kaimo žmonių kuras. Bet vis labiau plėtojant biokuro gamybą, malkų kainos nuolat brangsta. Specialistų apskaičiavimu, anglimi, pjuvenų, durpių briketais kūrenti krosnis daug pigiau negu malkomis.

Chirurgo kasdienybė

Violeta Gustaitytė

Traumos, sužeidimai, nudegimai užklumpa netikėtai. Apie tai, kaip elgtis nelaimės atveju, kokie sužalojimai pavojingiausi, kalbamės su Lietuvos žaizdų gydymo asociacijos prezidentu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovu, gydytoju chirurgu prof. Ryčiu Rimdeika.

Prigiję Paliepio žemėje

Daiva SKIRKEVIČIENĖ

„Tik ne į kaimą!“ – bend­ro gyvenimo pradžioje apie šeimos ateitį kalbėdamasi su vyru Mindaugu jam pareiškė Kristina Petkevičienė. Tačiau prieš 15 metų susituokusi kauniečių pora jau dvyliktus metus ne tik gyvena kaime, bet ir ūkininkauja. Sėkmingai ūkininkauja. Ir labai gražiai tvarko savo namus bei sodybą.
Apie tai liudija ir daugybė Seimo, Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų, Rokiškio rajono savivaldybės bei kaimo bendruomenės padėkų už sumanų ir šiuolaikišką ūkio tvarkymą, už pažangiausių technologijų taikymą gyvulininkystėje, už gražiai puoselėjamą namų aplinką, už prizines vietas, laimėtas „Metų ūkio“ konkursuose, ir laureato vardą šalies „Jaunojo ūkininko“ konkurse.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.