„Kaimo laikraštis“ Nr. 41, 2014 m. spalio 11-17 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Meistro tikslas – iškasti tiesų ir vandeningą šulinį

Vladas KASPERAVIČIUS

Retas Dzūkijoje nepažįsta valkininkiečio Romualdo Rakausko. Vos ne pėsčiomis išvaikščiotas visas kraštas, pirštais iščiupinėta nemažai žemės. O pažįsta jį visos Dzūkijos gyventojai. Tiksliau tie, kam rūpėjo ir rūpi vanduo. Tas, tikrasis, iš meistro rankomis iškasto šulinio.

Sakalininkystė – ne kiekvienam

Jurga Sajenkienė

Vienkiemyje Skuodo rajone, visai šalia Latvijos sienos, įsikūręs Vilius Baranauskas savo gyvenimą paskyrė paukščiams. Jis augina laisvės ir nepriklausomybės simboliu laikomus sakalus keleivius – jie minimi lietuvių liaudies dainose, vaizduojami herbuose. Vienintelis Baltijos šalyse sakalų augintojas tiki, kad jie, kaip ir kadaise, vėl gyvens Lietuvos miškuose.

V.  Baranauskas sakalais pradėjo domėtis dar vaikystėje, paskatintas dėdės žinomo gamtininko a. a. Ričardo Kazlausko. Pirmieji iš jo išgirsti ir išmokti lotyniški žodžiai buvo Falco peregrinus – sakalas keleivis. Ilgainiui šie paukščiai tapo gyvenimo prasme ir įkūnijo vieną didžiausių Viliaus svajonių – į Lietuvą sugrąžinti sakalininkystę.

Kaip atpažinti mažakraujystę

Violeta Gustaitytė

Atsiradusį nuovargį, silpnumą, nenorą ką nors veikti dažnas nurašome „rudeninei depresijai“, trumpėjančioms dienoms ir bjurstančiam orui. Vis dėlto tokios savijautos priežastis gali būti gana dažna liga – anemija (mažakraujystė).

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.