„Kaimo laikraštis“ Nr. 42, 2014 m. spalio 18 d.

0,50 € 0,25 €

Elektroninis leidinys

Kasame dabar, sodinsime pavasarį

Rūta ANTANAITIENĖ

Šiemet nemažai rašėme apie gumbasvogūnines ir svogūnines gėles. Tačiau liko dar dvi rudens gražuolės, kurios tikrai vertos dėmesio. Tiems, kurie jų dar neaugino, naudinga susidomėti, o auginantiesiems – tinkamai paruošti žiemai. Montbretės geriausiai auga ir žydi saulėtoje vietoje, šiek tiek pakenčia lengvą šešėlį.

Žaizda – vartai infekcijai 

Violeta Gustaitytė

Ruduo – derliaus nuėmimo, sodų, sodybų tvarkymo metas. Dirbant rudeninius darbus, ruošiant malkas laužui tyko pavojus susižeisti. Į jokią, net ir mažiausią žaizdą, negalima numoti ranka. Dėl netinkamos žaizdos priežiūros kartais atsiranda sunkių komplikacijų, o kai kuriais atvejais tai gali tapti netgi mirties priežastimi. Susižeidus, nesvarbu, maža ar didelė žaizda, pirmiausia reikia stabdyti kraujavimą prie žaizdos pridėjus švarią servetėlę.

Skelbiama poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė 2015“ pradžia

Kad pats laikas skelbti naująjį poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė“ sezoną, priminė šio konkurso organizatoriaus – Ukmergės r. Sližių kaimo bendruomenės – vadovo Kęstučio Vereniaus skambutis. O rodos tik ką – skaisčią gegužės popietę – galinga poezijos puota buvo paminėtas „Žydinčios vyšnios šakelės“ trisdešimtmetis, pagerbti šių metų poezijos konkurso nugalėtojai: laureatė Renata Kuršytė, diplomantai Marija Rastupkevičiūtė, Gintarius Vžesniauskas, Rima Petrulevičienė ir jaunoji poetė Ieva Andriulionytė…

Per visus tuos tris dešimtmečius sližiškių inicijuojamas konkursas yra ištikimas pagrindinei ir vienintelei temai – jam pateikiami eilėraščiai turi būti apie žemę, gimtinę, pagarbą žemdirbiui, jo pasiaukojančiam darbui. O „Kaimo laikraštis“, kuriame štai jau trečius metus pristatomi visi konkursiniai eilėraščiai, skelbia dar vieną sąlygą – jame gali dalyvauti „Kaimo laikraščio“ prenumeratoriai, kartu su eilėraščiais laišku ar elektroniniu paštu atsiuntę leidinio pusmečio (ar einamojo laikotarpio, ar 2015-ųjų pirmojo pusmečio) prenumeratos kvitelio kopiją. Ji gali būti kopijuota kopijavimo aparatu, fotografuota ar atsiųsta faksu. Taip ne tik „Kaimo laikraščio“ skaitytojai bus aktyvūs konkursui siunčiamų kūrinių vertintojai, bet ir patys kūrėjai labiau domėsis varžytuvių eiga, analizuos visą konkursui pristatomą poeziją, o savojoje bus skatinami vengti grafomanijos.

Poezijos konkursas „Žydinčios vyšnios šakelė“, skirtas žemei, žemdirbio triūsui, tęsis iki 2015 m. kovo 1 d. Vienas autorius konkursui gali atsiųsti du eilėraščius. Juos spausdinsime pažymėtus eilės numeriu, be pavardės. Skaitytojai, balsuojantys už patikusį eilėraštį, laiške redakcijai žymi tik patikusiojo kūrinio numerį.

Renkamas ir geriausias jaunasis konkurso dalyvis. Todėl dalyvaujantieji konkurse turėtų nepamiršti parašyti ir savo amžių.

Eilėraščius siųskite laišku: Poezijos konkursui „Žydinčios vyšnios šakelė“, „Kaimo laikraščio“ redakcija, Gedimino 27, LT 44319 Kaunas; elektroniniu paštu a.pilveliene@ukininkopatarejas.lt arba redakcija@up.lt.

KITI NUMERIAI
Susisiekite su mumis

Šiuo metu nesame prisijungę. Bet Jūs galite palikti mums žinutę ir mes su Jumis susisieksime artimiausiu metu.

Turite klausimų? Mes Jums padėsime.

Žinutės išsiuntimui paspauskite ENTER
PAGALBA
Norėdami skaityti pilną leidinio versiją ir aiškiai matyti tekstą, spauskite PRIDĖTI Į KREPŠELĮ ir atlikite apmokėjimą.